Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP: CBŚ uderza w struktury przestępcze

Członków grupy przestępczej działającej od kilku lat na terenie województw warmińsko-mazurskiego i łódzkiego podejrzanych m.in. o wymuszanie haraczy i handel bronią, a także członków grupy przestępczej działającej na terenie województwa świętokrzyskiego zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego i służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

zatrzymali w czwartek w kilku miastach województwa łódzkiego policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Grupa zaczynająca od wymuszania haraczy i wyłudzeń komunikacyjnych w miarę upływu czasu "rozwijała" działalność. Dziś podejrzewani są także m.in. o handel bronią.

Dzisiejsze zatrzymania to kolejne w tej sprawie. CBŚ tropiło przestępców od półtora roku. Część członków grupy, działająca na terenie woj. warmińsko-mazurskiego, trafiła w ręce policjantów w okresie od marca do października.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

23 członków innej grupy przestępczej zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego oraz służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat z Kielc oraz terenu powiatu kieleckiego, niektórzy z bogatą przeszłością kryminalną. Grupę podejrzewa się o dokonanie ponad 100 przestępstw w różnych kategoriach między innymi o rozboje z użyciem broni palnej, porwania dla okupu, pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, podrabiania dokumentów, sutenerstwo, wymuszenia rozbójnicze, żądania okupu za samochód.

Rozbita grupa przestępcza jest największą rozbitą dotychczas w województwie świętokrzyskim. Jej członkowie należeli wcześniej do grupy "Chińczyka" W akcji zatrzymywania przestępców uczestniczyło 70 policjantów. Funkcjonariusze "odwiedzili" 20 miejsc, w których przebywali przestępcy.

Powrót na górę strony
Polska Policja