Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepsi brydżyści z lubuskiego

Data publikacji 29.01.2008

Lubuscy brydżyści zdobyli aż 5 medali, w tym cztery złote i jeden srebrny podczas XII Mistrzostw Polski Policji w Brydżu Sportowym w CSP w Legionowie. Impreza odbyła się pod patronatem komendanta głównego Policji nadinsp. Tadeusza Budzika.

Zmagania rozpoczął w piątek turniej indywidualny, jedna z trudniejszych konkurencji w brydżu. W turnieju tym srebro zdobył Lech Lorkiewcz – emerytowany policjant z Rzepina. W najbardziej prestiżowym - Głównym Turnieju Par na zapis maksymalny złoto zdobyli Grzegorz Pogodziński – pracownik cywilny z KWP Gorzów w parze z Andrzejem Jeleniewskim – pracownikiem cywilnym z KMP Gorzów, Natomiast w Turnieju Teamów, który uważany jest za najtrudniejszą konkurencję – także złoto!!!

Do zdobycia tego medalu przyczynili się: Grzegorz Pogodziński, Andrzej Jeleniewski, Sebastian Simonienko (policjant ze Słubic) i Ryszard Sakowicz z Kostrzyna.

Prowadzona była także klasyfikacja indywidualna i zespołowa, w której także przyznawano medale i puchary. W klasyfikacji indywidualnej złoto zdobył Andrzej Jeleniewski, złoto także w udziale przypadło Garnizonowi lubuskiemu w klasyfikacji zespołowej. Konkurencja była dość trudna, wystarczy powiedzieć, że przez trzy dni zmagań każdy z zawodników rozegrał ponad 150 rozdań, a do poszczególnych konkurencji stanęło ponad 100 zawodników z całej Polski.

Brydż sportowy jest szczególną konkurencją, która rozwija najlepsze cechy i umiejętności człowieka. Ćwiczenie umysłu, wyobraźni i właściwej strategii jest niezbędne w każdej dziedzinie naszego życia. Ale może również stanowić doskonałą formę rozrywki. Wiedzą o tym zawodnicy, którzy rokrocznie przyjeżdżają do centrum by wziąć udział w Mistrzostwach Policji w Brydżu Sportowym. Zawody od lat skupiają wielu sympatyków i cieszą się w policyjnym środowisku ogromnym zainteresowaniem. Spotkania brydżystów stanowią nie tylko istotny czynnik integracyjny pomiędzy różnymi środowiskami. Dają możliwość rywalizacji w sportowym duchu, ale też są okazją do spotkania w szczególnej grupie ludzi, aktywnych zawodowo i tych, z których wielu już ukończyło czynną służbę w Policji. Tak było i tym razem. W XII Mistrzostwach uczestniczyło prawie 100 osób z całego kraju. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwali sędziowie Polskiego Związku Brydża Sportowego panowie Arkadiusz Ciechomski i Łukasz Kalbarczyk.


Wyniki:
TURNIEJ INDYWIDUALNY

1. Przemysław Zawada
2. Lech Lorkiewicz
3. Leszek Biegański

TURNIEJ PAR NA IMPY

1. Sławomir Rokicki, Mirosław Nowaczyński
2. Jan Gabryjelski, Stanisław Jankowski
3. Krzysztof Gałek, Henryk Przybysławski

TURNIEJ PAR NA MAXY

1. Andrzej Jeleniewski, Grzegorz Pogodziński
2. Artur Rutkowski, Dariusz Sierocki
3. Jacek Turczynowicz, Sławomir Sierocki

TURNIEJ DRUŻYNOWY

1. KWP GORZÓW WLKP
Andrzej Jeleniewski
Ryszard Sakowicz
Grzegorz Pogodziński
Sebastian Simonienko

2. KWP SZCZECIN 1
Jerzy Stańczyk
Eugeniusz Frasoński
Włodzimierz Kozicki
Mieczysław Rogowski

3.KGP EMERYCI 2
Witold Kikolski
Sylwester Cieślak
Andrzej Kondeja
Wiesław Andruk
Jerzy Pęczkowski

PUNKTACJA INDYWIDUALNA

1. Andrzej Jeleniewski
2. Sławomir Sierocki
3. Dariusz Sierocki

PUNKTACJA GENERALNA

1. KWP Gorzów Wielkopolski
2. CSP Legionowo
3. KWP Lublin.
Powrót na górę strony