Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne 2 osoby zatrzymane w sprawie przestępstw korupcyjnych

Data publikacji 17.05.2017

Policjanci stołecznego wydziału do walki z korupcją zatrzymali kolejne 2 osoby, którym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostały przedstawione zarzuty związane z popełnieniem przestępstw korupcyjnych. Jedna z nich została na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę objęta dozorem policyjnym, wobec jednej sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją KSP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzą śledztwo dotyczące popełnienia przestępstw korupcyjnych i urzędniczych przez pracowników jednego z warszawskich instytutów. Do sprawy prowadzonej od lipca 2015 roku zostały zatrzymane 2 kolejne osoby, którym prokurator przedstawił zarzuty pomocnictwa w przyjęciu korzyści majątkowej oraz wręczenia korzyści majątkowej. Jedna z tych osób została na wniosek prokuratora prowadzącego sprawę objęta dozorem policyjnym, wobec jednej sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Wcześniej w tej sprawie zostało zatrzymanych 12 osób, którym zostały przedstawione zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej. Jednej osobie przedstawiono ponad 50 zarzutów korupcyjnych i nadal przebywa ona w areszcie tymczasowym.

Cała sprawa dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej przez osoby pełniące funkcje publiczne w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony