Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wywołał fałszywe alarmy w szkole dla niepełnosprawnych i w sklepie – policjanci zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 17.05.2017

Wrocławscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywych alarmów bombowych na terenie miasta. Sprawca dwukrotnie dzwoniąc na telefony alarmowe informował o podłożonych materiałach wybuchowych w szkole dla osób niepełnosprawnych oraz w sklepie. Ponadto okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym. 32-latek już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze  Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki realizując czynności operacyjne zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie dwóch fałszywych alarmów bombowych na terenie miasta. Zatrzymanym okazał się 32-letni mieszkaniec Wrocławia. Do pierwszego ze zdarzeń doszło pod koniec kwietnia br. na wrocławskich Krzykach. Do centrum powiadamiania ratunkowego zadzwonił mężczyzna informując o podłożeniu bomby w szkole dla osób niepełnosprawnych we Wrocławiu przy ul. Kamiennej. Służby ratunkowe natychmiast podjęły działania i ewakuowały z budynku blisko 140 osób. W trakcie przeszukania terenu szkoły nie znaleziono materiałów niebezpiecznych.

Kolejny przypadek miał miejsce 10 maja br. na wrocławskim Psim Polu. Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna i powiadomił o podłożonym ładunku wybuchowym w sklepie przy ul. Osobowickiej. Podjęte przez policjantów działania nie ujawniły żadnych materiałów niebezpiecznych.

W każdej z tych sytuacji podjęte zostały również działania mające na celu ustalenie i zatrzymania sprawcy zgłoszeń. Przeanalizowane przez funkcjonariuszy zebrane informacje pozwoliły wytypować i zatrzymać 32-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych wraz z kartami SIM. Ponadto 32-latek okazał się być poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że w świetle art. 224a kodeksu karnego: „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Po doprowadzeniu do sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Wywołał fałszywe alarmy w szkole dla niepełnosprawnych i w sklepie – policjanci zatrzymali podejrzanego

Pobierz plik Wywołał fałszywe alarmy w szkole dla niepełnosprawnych i w sklepie – policjanci zatrzymali podejrzanego (format mp4 - rozmiar 10.02 MB)

Powrót na górę strony