Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa rozpoznała na monitoringu sprawcę kradzieży sklepowej

Data publikacji 17.05.2017

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez legnickich policjantów, a podejrzanemu o kradzież. Sprawca został ustalony i kilka godzin później zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna na terenie jednego z punktów handlowych w Legnicy dokonał kradzieży mienia o wartości 700 złotych. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie o kradzieży odzieży, do której doszło w jednym z centrów handlowych na terenie miasta. Policjanci natychmiast zajęli się sprawą i pojechali na miejsce zgłoszenia. Okazało się, że sprawca został nagrany przez monitoring.

Funkcjonariusze szybko ustalili kim jest podejrzany z uwagi na to, że jakiś czas temu w innej sprawie dzielnicowa Rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Legnicy rozpoznała go na nagraniu z monitoringu. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 19-latka oraz odzyskania utraconego mienia.

Wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę 700 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony