Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przy sprzedaży bydła

Data publikacji 17.05.2017

Z początkiem maja 2017 roku do Sądu Rejonowego w Radomsku został skierowany akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie, który oszukiwał mieszkańców powiatu radomszczańskiego a dodatkowo znęcał się nad zwierzętami. Straty finansowe jakie ponieśli pokrzywdzeni sięgają 50 tys. złotych.

Zawiadomienia w sprawie nieuczciwego kontrahenta wpłynęły do radomszczańskiej komendy jesienią 2016 roku. We wszystkich siedmiu przypadkach sprawca działał identycznie. Podczas skupu bydła od rolników wystawiał faktury z odroczonym terminem płatności, po czym nie uiszczał zapłaty. Dzięki uporowi i skrupulatności policjanta prowadzącego postępowanie podejrzany został ustalony i za swoją przestępczą działalność odpowie przed sądem. Mężczyzna ten to 28-letni mieszkaniec gminy Daleszyce (woj. świętokrzyskie).

W czasie prowadzonych czynności okazało się, że 28-latek znęcał się nad bydłem poprzez niewłaściwe przewożenie zwierząt. Dodatkowo złamał zakaz prowadzenia działalności w postaci transportu zwierząt, jaki wobec niego wydał sąd w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łącznie, 28-latkowi postawiono dziewięć zarzutów: znęcania się nad zwierzętami, złamania zakazu sądowego i siedem zarzutów dotyczących oszustw. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że w przypadku każdej transakcji handlowej trzeba zastosować zasadę ograniczonego zaufania.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony