Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzialne kobiety

Data publikacji 17.05.2017

O tym, że pijani kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie trzeba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak ma odwagę zareagować widząc pijanego za kierownicą. Wczorajszy dzień pokazał, że świadomość w tym zakresie rośnie. Zamojscy policjanci sprawdzili wczoraj trzy zgłoszenia dotyczące nietrzeźwych kierowców, pochodzące od członków ich rodzin.

W pierwszym przypadku do dyżurnego Policji zatelefonowała żona informując, że jej mąż będąc w stanie nietrzeźwości motocyklem wyjechał z domu. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zamojskiego w miejscu zamieszkania. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że prawdopodobnie znajduje się w stanie nietrzeźwości. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie, które pokazało w organizmie 31-latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w rozmowie z policjantami wyznał, że spożywał alkohol, a następnie wsiadł na motocykl i pojechał do lasu. Mundurowi zatrzymali 31-latkowi uprawnienia do kierowania.

Kolejne zgłoszenie pochodziło z gminy Miączyn. Mieszkanka jednej z miejscowości powiadomiła policjantów, że jej 36-letni partner będąc pod działaniem alkoholu wywołał awanturę z domownikami po której wsiadł na rower i odjechał w kierunku pobliskiej wioski. Patrolując trasę, mundurowi napotkali 36-latka siedzącego na przystanku. O wiatę oparty był jego rower. Jak wykazało przeprowadzone badanie mężczyzna w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Obowiązywały go również,  aż trzy sądowe zakazy kierowania obejmujące zarówno rowery jak i pojazdy mechaniczne.

W trzecim przypadku o nietrzeźwym kierowcy powiadomiła córka. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że jej 41-letni ojciec jeździł samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci sprawdzili zgłoszenie. W chwili policyjnej interwencji mężczyzna przebywał w miejscu zamieszkania. Był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

W każdym z tych przypadków policjanci prowadzą czynności w kierunku podejrzenia kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie takiego czynu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Pamiętajmy, że pijani kierowcy to poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujesz, może zależeć czyjeś zdrowie, a nawet i życie.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony