Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany jechał 201 km/h

Data publikacji 17.05.2017

W ostatnich dniach pyrzyccy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich mający 1 promil alkoholu w organizmie na drodze S-3 jechał z prędkością 201 km/h. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość bo...się spieszył. Już stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.

W minioną niedzielę, 14.05.br., po godzinie 12.00, policjanci pyrzyckiej drogówki na drodze szybkiego ruchu S-3 zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Skoda, którego kierowca jechał z prędkością 201 km/h. Mężczyzna  jechał z nadmierną prędkością, bo…. się spieszył.   

Okazało  się także, że nadmierna prędkość nie była jedynym przewinieniem popełnionym przez 36-letniego mieszkańca Szczecina. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma on prawie 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna przewoził w tym stanie pasażera.

Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grożą 2 lata pozbawienia wolności.

Następnego dnia mundurowi z Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali kierującego motorowerem, który w swoim organizmie miał również niemal 1 promil alkoholu. 35-letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego w trybie przyspieszonym stanął już przed sądem.

Wczoraj, 16.05.br., policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić samochód po spożyciu alkoholu. Obie kontrole drogowe miały miejsce w miejscowości Wierzbno. Skontrolowany na drodze 62-latek kierujący osobowym mercedesem w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Natomiast inny jeszcze kierowca, 35-latek jadący samochodem marki Audi w swoim organizmie miał ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu stanie przed sądem w trybie przyspieszonym.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony