Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryte w wazonie i w plecaku

Data publikacji 29.01.2008

Nawet do 8 lat więzienia grozi 31-letniej kobiecie zatrzymanej przez dolnośląskich kryminalnych. Wrocławianka podejrzana jest o posiadanie narkotyków. W jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 760 porcji heroiny i amfetaminy. Kobieta narkotyki ukryła w wazonie. W ręce elbląskich policjantów wpadł natomiast 25-latek, który marihuanę schował w plecaku.

Od pewnego czasu do wrocławskich kryminalnych docierały sygnały o 31-letniej mieszkance miasta, która prawdopodobnie posiada narkotyki. Policjanci drobiazgowo sprawdzali każdą informację. Wreszcie zdecydowali się zatrzymać podejrzewaną kobietę. Nie znaleźli przy niej środków odurzających. Podejrzewali, że „towar” może ona przechowywać w swoim mieszkaniu. Gruntownie przeszukali więc zajmowany przez nią lokal. Kobieta twierdziła, że nie wie o co chodzi i nie ma nic wspólnego z narkotykami. Pozornie wydawało się, że mówi prawdę. Narkotyków nigdzie nie było. Wreszcie kryminalni sprawdzili stojący na stole wazon. To był strzał w dziesiątkę. W środku schowane były foliowe torebki. Wszystkie wypełnione były narkotykami. Jak się okazało, w wazonie kobieta schowała blisko 100 porcji heroiny oraz 660 porcji amfetaminy. Od razu została zatrzymana. Trafiła do policyjnego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś o dalszych losach wrocławianki zdecyduje sąd. Policjanci wnioskowali bowiem o jej tymczasowe aresztowanie.

Dochodziła godzina 1.30, gdy elbląscy policjanci zauważyli na ulicy Robotniczej młodego mężczyznę. Na widok radiowozu Krzysztof K. zaczął się nerwowo rozglądać na boki. Widać było, że za wszelka cenę chce uniknąć spotkania ze stróżami prawa. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania, więc od razu wylegitymowali 25-latka. Sprawdzili także jego plecak. Jak się okazało, chłopak ukrył w nim narkotyki. Susz roślinny był zawinięty w kartkę papieru. Oprócz tego miał dwie szklane fifki. 25-latek został zatrzymany.

Terasz policjanci ustalają teraz, gdzie młody mężczyzna nabył środki odurzające. Jeżeli Krzysztof K. usłyszy zarzut posiadania narkotyków, może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony