Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polskie policjantki mistrzyniami w piłce nożnej!

Data publikacji 18.05.2017

Polskie piłkarki w pięknym stylu wywalczyły złoto podczas Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet, które odbywały się w dniach 11-15 maja br. na Majorce. W rywalizacji służb mundurowych w różnych kategoriach wzięło udział 2200 zawodników z całego świata. O puchar najlepszej kobiecej drużyny piłkarskiej rywalizowało 10 zespołów. Polskie policjantki bez trudu pokonały ubiegłoroczną zwycięską kobiecą reprezentację żandarmerii francuskiej.

- Polskie Policjantki niepokonane! Byłyśmy nie do zatrzymania! Żandarmeria z Francji rozbita 3:0 – napisały na swoim profilu polskie piłkarki. To już drugi udział Polek w tak prestiżowym turnieju. W ubiegłym roku również świetnie się zaprezentowały, zdobywając srebro. Tym razem jechały z myślą o obronie tytułu, ale okazało się, że ich umiejętności gry znacznie przewyższały rywalki. Poza pucharem i złotymi medalami otrzymały nagrodę główną – zapewniony pobyt i udział w jesiennych halowych zawodach 35. World Police Indoor Soccer Tournament w Holandii.

Kobiece drużyny piłkarskie startujące w Mallorca Football Tournament 2017 w Santa Ponsa reprezentują bardzo wysoki poziom gry. W ich skład wchodzą najlepiej rozgrywające funkcjonariuszki z danego kraju. W tym roku wystartowały po dwie drużyny z Włoch i Francji oraz Danii, Luksemburga, Czech, Wielkiej Brytanii oraz Polski.

- Najpiękniejszą chwilą było usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego przy udziale setek kibiców i funkcjonariuszy z całego świata. Poza naszą osobistą satysfakcją, była to również wspaniała promocja polskiej Policji – relacjonuje kierownik drużyny podkom. Magdalena Marzec z Komendy Stołecznej Policji, która jest założycielką pierwszej policyjnej drużyny piłkarskiej w historii całej formacji.

Niewiele osób dawało szansę na rozwój tej dyscypliny wśród polskich funkcjonariuszek. Okazało się jednak, że jest ona jest bardzo popularna i po dwóch latach od zainicjowania, obecnie z powodzeniem regularnie trenuje siedem drużyn w całej Polsce. Najlepsze zawodniczki wchodzą w skład Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej Kobiet.

Piłkarki, grające w reprezentacji polskiej Policji, spotykają się na treningach raz w miesiącu. Zjeżdżają się z całego kraju do Warszawy, wykorzystując czas poza służbą. Wyjazd na tegoroczny turniej na Majorce był zorganizowany w prywatnym zakresie. Dziewczyny dziękują Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za możliwość występowania w firmowych koszulkach.

Oto skład zwycięskiej drużyny, która wystąpiła pod okiem kierownik drużyny podkom. Magdaleny Marzec z KSP:

 • mł. asp. Izabela Zdonek KWP ŁÓDŹ (kapitan drużyny)
 • post. Katarzyna Żak KWP RADOM
 • st. sierż. Katarzyna Borowiec KWP ŁÓDŹ
 • asp. Gabriela Szymska KWP KRAKOW
 • st. post. Malwina Mazur KWP GORZÓW WIELKOPOLSKI
 • st. sierż. Monika Sławek KWP KIELCE
 • st. post. Karolina Grześkowiak KWP POZNAŃ
 • st. post. Katarzyna Pilipiuk KSP
 • post. Marcelina Pawlik KWP KATOWICE (bramkarka)
 • sierż. sztab. Sylwia Własny KSP (grająca trenerka)

Policyjne piłkarki podziękowały na swoim profilu wszystkim za doping i gratulacje. Nie zapomniały też o innych nieobecnych zawodniczkach, a swoje zwycięstwo zadedykowały wszystkim polskim policjantkom, które grają w piłkę.
Gratulujemy!

(KSP / mw)

 • Zwyciężczynie Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet na Majorce
  Zwyciężczynie Międzynarodowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet na Majorce
 • Reprezentacja Policji w Piłce Nożnej Kobiet
  Reprezentacja Policji w Piłce Nożnej Kobiet
 • Reprezentacja Policji w Piłce Nożnej Kobiet
  Reprezentacja Policji w Piłce Nożnej Kobiet
Powrót na górę strony