Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściwa postawa, szybka reakcja

Data publikacji 18.05.2017

Dzięki sygnałowi od jednej z mieszkanek Lublina oraz szybkiej reakcji lubelskich funkcjonariuszy i policjantów z Krakowa najprawdopodobniej nie doszło do tragedii. Kobieta tuż po północy zgłosiła, że jej niedawno poznany znajomy chce popełnić samobójstwo, o czym powiadomił ją na portalu społecznościowym. Policjanci odnaleźli 21-letniego obywatela Japonii na terenie Krakowa. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do szpitala.

Dyżurny z VII komisariatu w Lublinie tuż po północy odebrał zgłoszenie od jednej  z mieszkanek miasta. Młoda kobieta poinformowała, że jej niedawno poznany znajomy, 21-letni obywatel Japonii, najprawdopodobniej chce odebrać sobie życie. Policjanci, w rozmowie z młodą kobietą ustalili, że informację taką otrzymała od niego za pośrednictwem portalu społecznościowego. Mężczyzna kilkakrotnie miał pisać o swoim zamiarze.

Policjanci od razu przystąpili do działania. Ustalili, że mężczyzna może obecnie przebywać na terenie Krakowa. Natychmiast taką informację przekazali dyżurnemu KMP w Krakowie. Ci znaleźli mężczyznę na terenie jednego z miejscowych hosteli. Nietrzeźwy 21-latek  został zabrany do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony