Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 40-letniego obywatela Rumunii. Podczas kontroli drogowej został rozpoznany przez jednego z interweniujących policjantów – jako poszukiwany za kradzieże. Próbował zbiec policjantom.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci kryminalni pełniąc służbę w terenie zauważyli bmw na rumuńskich tablicach rejestracyjnych. Mężczyźni, którzy znajdowali się w pojeździe zachowywali się podejrzanie. Mundurowi postanowili ich skontrolować.

Podczas tej czynności jeden z legitymujących policjantów rozpoznał w pasażerze pojazdu poszukiwanego przestępcę. Złodziej wiedząc, że jest poszukiwany przez stróżów prawa wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać. Policjant natychmiast ruszył za zbiegiem i kilka metrów dalej zatrzymał go. Okazał się być nim 40-letni obywatel Rumunii. Według ustaleń funkcjonariuszy złodziej działał na terenie Krakowa od 2016 roku. Mężczyzna podchodził do przypadkowych przechodniów i oferował do zakupu skarpetki, podkoszulki oraz bieliznę męską. Gdy dochodziło do transakcji wyrywał poszkodowanemu gotówkę bądź portfel i uciekał. Zdarzały się również przypadki, że „omamiony” przez sprzedawcę klient oglądając asortyment nie zauważał, że złodziej korzystając z jego nieuwagi sięgał ręką do kieszeni, siatki, torebki, saszetki i wyciągał wartościowe rzeczy osobiste oraz pieniądze.

Na podstawie zgłoszeń policjanci pracujący nad sprawą sprawdzali poszczególne rejony, w których doszło do zdarzenia. Jedna z takich kradzieży została zarejestrowana na monitoringu. Na nagraniu widać było złodzieja i na podstawie tego wizerunku został on rozpoznany przez policjantów podczas kontroli drogowej.

Mężczyzna usłyszał 13 zarzutów kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Podczas zatrzymania 40-latek miał przy sobie 32 tys. zł. oraz torbę ze skarpetkami i bielizną męską.

(KWP w Krakowie / mg)

  • Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”
  • Zatrzymano złodzieja, który kradł metodą „na skarpetki”
Powrót na górę strony