Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego pobicia

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy Policji wraz z policjantami z Zakopanego, zatrzymali 19–letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat, podejrzanych o pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem. Sprawcy podstępem zwabili swojego 30–letniego znajomego, skrępowali, a następnie dokonali jego kilkukrotnego pobicia. Sprawcy tego bulwersującego czynu usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, a sąd zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia br. na terenie jednej z miejscowości powiatu wadowickiego. 30–latek otrzymał zaproszenie od swoich znajomych do domku letniskowego. Po przyjeździe na miejsce został obezwładniony przy użyciu gazu pieprzowego, skrępowany, a następnie kilkukrotnie dotkliwie pobity. Po kilku godzinach pokrzywdzony,   wykorzystując chwilę nieuwagi swoich oprawców, zbiegł do pobliskich zabudowań.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że związek z tym karygodnym czynem ma 19–letnia mieszkanka Katowic, 25–letni mieszkaniec Krakowa oraz 27–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Niestety okazało się, że sprawcy obawiając się zatrzymania nie powrócili do swoich miejsc zamieszkania. Jednakże po kilku dniach intensywnie prowadzonych poszukiwań, ustalono, że sprawcy ukrywają się w Zakopanem. W związku  z powyższym wadowiccy kryminalni wspólnie z policjantami z Zakopanego, całą trójkę zatrzymali w jednym z zakopiańskich pensjonatów. 

Podczas przeszukania miejsca, w którym się ukrywali podejrzani, policjanci zabezpieczyli przedmioty należące do pokrzywdzonego oraz pojemniki z gazem pieprzowym, noże, maczety i taśmy, które mogły służyć do skrępowania 30–latka. Ponadto ujawniono również woreczek z kilkoma porcjami marihuany.

Zatrzymani trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych wadowickiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcom zarzuty pozbawienia człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem oraz  kierowania gróźb karalnych. Wczoraj sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Krakowie)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.4 MB)

Powrót na górę strony