Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dealer narkotykowy wpadł z towarem. Odpowie za 160 czynów

Data publikacji 18.05.2017

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego postawieniem 160 zarzutów zakończyli postępowanie wobec 48–letniego dilera narkotykowego, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe: posiadanie oraz rozprowadzanie środków odurzających. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy wraz z przygotowaną do sprzedaży amfetaminą.

Na trop dealera narkotykowego policjanci wpadli w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępstw narkotykowych. Funkcjonariusze ustalili, że 48–letni oświęcimianin trudni się rozprowadzaniem narkotyków wśród młodych mieszkańców miasta. Aby zweryfikować te ustalenia przystąpili do działania, w wyniku którego zatrzymali mężczyznę na terenie Osiedla Chemików. Tuż przed zatrzymaniem policjanci zauważyli, że mężczyzna wrzucił jakiś przedmiot do skrzynki hydrantu. Funkcjonariusze wyjęli paczuszkę, w której wnętrzu znajdowało się 15 woreczków foliowych z zawartością białej substancji. Amfetamina jeszcze tego samego wieczora miała trafić do  klientów 48-latka.  W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, policjanci ujawnili kolejny woreczek z zawartością białego proszku. 

W trakcie dalszego postępowania policjanci potwierdzili, że podejrzany od co najmniej kilku miesięcy trudnił się udzielaniem środków odurzających, za każdym razem inkasując kilkadziesiąt złotych. Do tej pory policjanci udowodnili mu popełnienie, aż 160 czynów. Za posiadanie i udzielanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już karany za przestępstwa kryminalne.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony