Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono blisko 100 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 18.05.2017

Policjanci z Wrocławia zabezpieczyli blisko 100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze wcześniej ujawnili, że mężczyzna za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferuje do sprzedaży duże ilości tytoniu i rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Działania policjantów doprowadziły do udaremnienia zaplanowanej transakcji i zatrzymania podejrzanego. Za przestępstwo karno-skarbowe odpowie on teraz przed sądem, a grozić mu może wysoka grzywna lub kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania operacyjne ustalili mężczyznę, który oferował do sprzedaży duże ilości tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna ten umieszczał ogłoszenia na jednym z popularnych portali internetowych.

Policjanci podjęli działania w tej sprawie i przerwali ten nielegalny proceder. Przeprowadzili terenie powiatu jaworskiego kontrolę pojazdu, którym poruszał się podejrzany do miejsca, w którym miał przeprowadzić transakcję. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli worki z nielegalnym tytoniem. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że tytoniu jest blisko 100 kilogramów.

Do wyjaśnienia zatrzymano kierowcę pojazdu, 33-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który za posiadanie i wprowadzanie do obrotu nielegalnego tytoniu odpowie teraz przed sądem.

Straty na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy w  tej sprawie oszacowano na kwotę 80 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za tego typu czyn mężczyźnie grozić może wysoka grzywna lub kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

  • Zabezpieczono blisko 100 kg nielegalnego tytoniu
  • Zabezpieczono blisko 100 kg nielegalnego tytoniu
  • Zabezpieczono blisko 100 kg nielegalnego tytoniu
  • Zabezpieczono blisko 100 kg nielegalnego tytoniu
Powrót na górę strony