Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione auta

Data publikacji 18.05.2017

Nowosolscy policjanci odzyskali audi i volkswagena, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Dzięki skutecznej pracy funkcjonariuszy pojazdy wkrótce wrócą do swoich właścicieli. Zatrzymany został jeden z kierowców, który usłyszał zarzut paserstwa. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z podejrzanych. Z kolei sąd zadecydował o areszcie dla 56-latka, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna poruszał się samochodem skradzionym na terenie Niemiec. Żnińscy policjanci prowadzą już przeciwko niemu dochodzenie o kradzież z włamaniem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli ustalili, że przez nowosolski odcinek drogi S3 będą przejeżdżały dwa skradzione samochody. Z zebranych informacji wynikało, że będzie to audi i volkswagen.

Policjanci szybko potwierdzili wcześniejsze ustalenia, gdyż już po krótkim czasie na drodze S3 zauważyli wspomniane pojazdy. Funkcjonariusze zatrzymali samochody do kontroli, lecz jeden z nich zaczął uciekać. W pościg za nim po chwili ruszyli kolejni policjanci, którzy odnaleźli porzuconego volkswagena. Po sprawdzeniu pojazdów w policyjnych systemach okazało się, że zostały one skradzione na terenie Niemiec. 41-letni kierowca audi został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec powiatu legnickiego w przeszłości był już karany m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co został wobec niego orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie tego zakazu oraz paserstwo, 41-latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Odzyskane pojazdy wkrótce wrócą do swoich właścicieli, a policjanci prowadzą już czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy volkswagena.

To kolejne w ostatnim czasie odzyskane auto, przez nowosolskich policjantów: Skradzione renault odzyskane przez nowosolska drogowkę ►

***

W niedzielę, 14.05.br., policjanci żnińskiej komendy, podczas obserwacji ruchu drogowego na drodze krajowej numer 5, zauważyli kierującego, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Zatrzymali go i wówczas okazało się, że w stacyjce pojazdu Smart Daimler – Benz zamiast kluczyka znajduje się złodziejski „łamak”. Sprawdzenie w policyjnych bazach potwierdziło, że samochód został skradziony na terenie Niemiec na początku maja br. 56-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

We wtorek, 16.05.br., Sąd Rejonowy w Żninie, II Wydział Karny zastosował wobec 56-letniego mieszkańca powiatu strzelecko-drezdeneckiego w województwie lubuskim, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy w związku z podejrzeniem kradzieży z włamaniem.

(KWP w Gorzowie/ KWP w Bydgoszczy / mw)

  • KWP w Gorzowie

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • policjant przeprowadza oględziny auta
  • policjant przeprowadza oględziny auta
  • policjant przeprowadza oględziny auta
  • policjant przeprowadza oględziny auta
  • policjant przeprowadza oględziny auta

Film Policjanci odzyskali skradzione audi i volkswagena

Pobierz plik Policjanci odzyskali skradzione audi i volkswagena (format mp4 - rozmiar 18.03 MB)

Powrót na górę strony