Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za włamania i kradzieże

Data publikacji 29.01.2008

Na 3 miesiące trafiło do aresztu dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kryminalnych z Trzebnicy i Obornik Śląskich. 19 i 21-latek podejrzani są o kilkanaście włamań i kradzieży. Ich łupem padały papierosy, alkohol, sprzęt AGD, kasetki z pieniędzmi, paliwo z pojazdów i całe auta. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się na kwotę blisko 50 000 zł. Teraz sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad tą sprawą policjanci z Trzebnicy i Obornik Śląskich pracowali od kilku tygodni. Wtedy zaczęły się nasilać kradzieże i włamania w powiecie trzebnickim. Na podstawie szczegółowej analizy zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wytypowali dwóch mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. Wszystko wskazywało na to, że są nimi dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 19 i 21 lat. Obu policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania.

Jak ustalili śledczy, sprawcy włamywali się do pomieszczeń handlowych stacji paliw, innych placówek handlowo - usługowych oraz samochodów. Kradli papierosy, alkohol, sprzęt AGD, kasetki z pieniędzmi, paliwo z pojazdów lub całe auta. Funkcjonariusze łącznie udowodnili zatrzymanym usiłowanie lub popełnienie co najmniej 17 przestępstw. Straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności szacuje się na kwotę blisko 50 000 zł.

Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Starszy z nich był już wcześniej notowany i karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony