Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie reanimował mężczyznę

Data publikacji 19.05.2017

St. asp. Emil Kowalski z kutnowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także po godzinach służby. Dzięki jego natychmiastowej reakcji i profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy uratował on życie mężczyzny.

18 maja 2017 roku około godz. 15.00 policjant z Wydziału Prewencji uratował ludzkie życie. St asp. Emil Kowalski swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy gdy po zakończonej służbie zdejmuje się mundur. Stróż prawa jadąc ul. Wygoda w Kutnie zauważył starszego mężczyznę, który leżał na chodniku. Policjant natychmiast zatrzymał swój samochód i podbiegł do mężczyzny, aby mu pomóc. Okazało się, że karetka pogotowia została już wezwana przez innego mieszkańca Kutna, który zauważył leżącego. Policjant zorientował się, że mężczyzna jest nieprzytomny i znajduje się w stanie zatrzymania krążenia, w związku z czym natychmiast podjął reanimację.

Funkcjonariusz prowadził reanimację do czasu przyjazdu służb medycznych. Kiedy na miejsce dojechała karetka pogotowia, ratownicy kontynuowali reanimację. Po przywróceniu czynności życiowych 55-latek trafił do szpitala.  Sytuacja, w której znalazł się policjant  pokazuje, jak ważna dla ochrony życia i zdrowia jest szybka reakcja świadków zdarzenia. Na podkreślenie zasługuje tutaj właściwa postawa st.asp. Emila Kowalskiego, który zareagował błyskawicznie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony