Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali mercedesa klasy S skradzionego we Francji

Data publikacji 19.05.2017

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową odzyskali skradzionego we Francji mercedesa klasy S, wartego 0,5 mln złotych i zatrzymali sprawcę tej kradzieży z włamaniem. To kolejny w tym miesiącu sukces krakowskich funkcjonariuszy w walce z przestępczością samochodową.

15 maja br. policjanci wydziału  do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację, że luksusowy mercedes wart 522 tys. złotych, skradziony z francuskiej wypożyczalni aut, może znajdowac się na terenie Krakowa. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili, że samochód ten stoi na parkingu przy ul. Pawiej w Krakowie. W wyniku obserwacji pojazdu zatrzymano 27-letniego mężczyznę, który wsiadał do pojazdu. Człowiek ten, nie miał żadnych dokumentów samochodu. 27-latek jest obywatelem polskim, czasowo mieszkającym we Francji. Do Krakowa przyjechał, jak twierdził, turystycznie, wraz ze swoją dziewczyną.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem do pojazdu, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, 5 maja br. pisaliśmy o tym jak policjanci z krakowskiej samochodówki zlikwidowali dziuplę samochodową i odzyskali 4 skradzione pojazdy: 3 samochody i lawetę.

(KWP w Krakowie / mw)

  • mercedes klasy S skradziony we Francji
  • mercedes klasy S skradziony we Francji
Powrót na górę strony