Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg zakończył się odzyskaniem skradzionego audi

Data publikacji 19.05.2017

Tylko szybka reakcja i profesjonalnie podjęte działania przez policjantów wydziału ruchu drogowego ze Starych Babic pozwoliły na odzyskanie skradzionego kilka godzin wcześniej na terenie Olsztyna audi A8. Właścicielka o utracie samochodu dowiedziała się od policjantów, wtedy też złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Kilka minut po północy policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach podczas patrolu ożarowskiej gminy zwrócili uwagę na styl jazdy kierowcy audi A8. Pojazd poruszał się drogą krajową nr 92, a jego kierowca w sposób rażący łamał przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość, przez co stwarzał zagrożenie na drodze. Funkcjonariusze na takie zachowanie nie pozostali obojętni i natychmiast zareagowali.

Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, jednak kierowca nie reagował na polecenia do zatrzymania samochodu wydawane przez mundurowych, podejmując ucieczkę. Policjanci udali się za nim. Podczas pościgu, kierowca w pewnym momencie zatrzymał auto, jednak gdy funkcjonariusze mieli już podjąć kontrolę drogową, ten nagle gwałtownie ruszył. I tym razem policjanci nie odpuścili i niezwłocznie ruszyli w pościg za nim.

W Jawczycach, policjanci dojeżdżając do wiaduktu, zauważyli audi. W środku nie było już kierowcy, który najprawdopodobniej w obawie przed zatrzymaniem, ratował się ucieczką. Tę podjął jeszcze podczas jazdy, porzucając pojazd.

Policjanci sprawdzili samochód oraz ustalili jego właścicielkę. Jak ustalili mundurowi, pojazd kilka godzin wcześniej został skradziony na terenie Olsztyna. Tylko szybka reakcja i profesjonalnie podjęte działania przez policjantów wydziału ruchu drogowego pozwoliły na odzyskanie skradzionego audi. Właścicielka o utracie samochodu dowiedziała się od policjantów, wtedy też złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania osób mających związek z tym przestępstwem.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony