Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wzięli udział w Wielkim Maratonie Czytania, nad którym honorowy patronat objęła małżonka Prezydenta RP

Data publikacji 19.05.2017

Czytanie dziecku to nie tylko przyjemność, ale także jedna z najskuteczniejszych metod wychowawczych. Dzieci, którym czytamy uczą się odróżniania dobra od zła i refleksji nad konsekwencjami własnych słów oraz czynów. Stąd idea organizowanego od lat Wielkiego Maratonu Czytania, który już na stałe wpisał się w kalendarz przedsięwzięć Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. Policjanci wraz z innymi sympatykami książek mieli przyjemność wspólnie czytać fragmenty wybranych lektury.

 „W świecie fantazji”– pod takim hasłem ruszyła wczoraj (18.05) kolejna edycja Wielkiego Maratonu Czytania pod patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku, jak co roku, spotkali się miłośnicy czytelnictwa, w tym również brzescy policjanci, którzy czytali dzieciom książki wprowadzające w ciekawy świat fantazji. Maraton trwał całą dobę, a nocne czuwanie w szkole przy książce było dla wielu dzieci najciekawszym sposobem spędzenia czasu.

Czytanie wzbogaca nas i rozwija naszą wyobraźnię, jest jedną z form pouczającego sposobu spędzania czasu z dziećmi i najlepszą inwestycją w ich przyszłość. Zależy nam na propagowaniu idei rozwoju kultury wysokiej, kontaktu dzieci i dorosłych z książką i jej nieocenionymi zaletami, zarówno wychowawczymi jak i intelektualnymi – podkreśla zawsze inicjatorka przedsięwzięcia, polonistka brzeskiej szkoły - pani Agata Podłęcka. 

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • policjantka czyta dzieciom
  • policjant czyta dzieciom
  • policjantka czyta dzieciom
Powrót na górę strony