Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękował policjantom za pomoc

Data publikacji 19.05.2017

„Nie miałem nawigacji. Spotkałem patrol i poprosiłem o pomoc, wskazanie drogi. Byłem wzruszony, że poprosili, aby jechać za nimi. Zawieźli nas pod sam szpital i wskazali parking” – tymi słowami w swoim piśmie do komendanta zwrócił się mieszkaniec Warszawy. Jest nam bardzo miło, że kolejna osoba pozytywnie odbiera naszą służbę.

Początek tej historii miał miejsce 25 kwietnia tego roku. Mieszkaniec Warszawy przyjechał wraz z żoną do Kielc, aby odwiedzić rodzinę w szpitalu. Kierujący nie miał ze sobą nawigacji, nie potrafił dojechać na miejsce. Na jednej z ulic napotkał patrol w składzie sierż. Łukasz Gondorowicz i sierż. Tomasz Kowalczyk. Funkcjonariusze udzielili pomocy przyjezdnemu, poprosili, aby pojechał za radiowozem i dojechali w rejon szpitala. Tam wskazali również parking, gdzie warszawianin mógł zaparkować samochód. Dzięki zachowaniu stróżów prawa kierowca uniknął błądzenia po kieleckich ulicach i więcej czasu mógł spędzić z rodziną.

Wdzięczny mieszkaniec stolicy nie zapomniał o pomocy, jaką otrzymał od kieleckich policjantów i przysłał pisemne podziękowania. Jest nam bardzo miło, że kolejna osoba docenia naszą służbę. To kolejny przykład, który pokazuje, że na Policję zawsze można liczyć.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony