Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA wpadł w Szwecji

Data publikacji 19.05.2017

Dzięki współpracy polskiej i szwedzkiej policji w ramach sieci ENFAST zajmującej się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców w krajach europejskich, w ręce funkcjonariuszy w Szwecji wpadł 30-letni Mateusz Z. poszukiwany od roku europejskim nakazem aresztowania przez polski wymiar sprawiedliwości.

Z uwagi na uzyskane informacje, że poszukiwany Mateusz Z. może ukrywać się na terenie Szwecji wydany został za nim europejski nakaz aresztowania. Wówczas funkcjonariusze z zespołu FAST Polska z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP nawiązali kontakt z policjantami ze specjalnej grupy poszukiwawczej Policji w Sztokholmie - FAST Szwecja.

Z uzyskanych informacji wynikało, że poszukiwany mężczyzna często zmienia adres pobytu oraz przemieszcza się po innych krajach UE. Intensywne czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie, że poszukiwany ukrywa się na terenie Szwecji, w jednej z dzielnic Sztokholmu. Pomocy w ukrywaniu w Szwecji udzielili mu inni Polacy posiadający kryminalną przeszłość.

Dalsze wspólne intensywne działania FAST Szwecja i FAST Polska doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, gdy przemieszczał się samochodem w okolicy Sztokholmu. Z posiadanych informacji wynikało, że poszukiwany jest osobą agresywną i może stawiać opór podczas zatrzymania. Akcja Policji była zatem bardzo szybka i dynamiczna, a mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

30-letni Mateusz Z. poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za kradzież rozbójniczą ma na swoim koncie kradzieże, kradzież pojazdów czy krótkotrwały zabór pojazdów.

(Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób BK KGP / mw)

  • Zatrzymany z policjantem przy samochodzie
  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony