Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania od komendantów dla świadka, który pomógł rannym policjantom poszkodowanym w czasie zatrzymywania złodzieja samochodu

Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze insp. Zbigniew Markowski wspólnie z Komendantem Komisariatu Policji w Kowarach podinsp. Włodzimierzem Chmielem podziękowali 21-letniemu Szymonowi Czarneckiemu za bezinteresowną pomoc, postawę oraz wrażliwość w ratowaniu życia ludzkiego. 21-latek udzielił pomocy funkcjonariuszom, którzy zostali ranni, podczas próby zatrzymania sprawcy rozboju. Komendant podziękował panu Szymonowi, który narażając własne bezpieczeństwo bez wahania ruszył na pomoc poszkodowanym policjantom.

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia br. po godzinie 19.00, kiedy to dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał informację od policjantów ze Zgorzelca o tym, że na terenie Bogatyni doszło do rozboju, w wyniku, którego sprawca ukradł osobowego renaulta i tym pojazdem przemieszczał się w kierunku powiatu jeleniogórskiego.
 

Około godziny 20.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w rejonie ulicy Wrocławskiej na krajowej 3 zauważyli poszukiwany pojazd. Policjanci wystawili posterunek blokadowy w celu uniemożliwienia kierującemu dalszej ucieczki. Kierowca próbując uniknąć zatrzymania uderzył w stojące radiowozy i chwilę po tym ch został zatrzymany.

W wyniku uderzenia rannych zostało dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu w Kowarach. Pomimo wielu osób będących świadkami tego zdarzenia, tylko 21-letni Szymon Czarnecki jadący do pracy wykazał się odwagą i narażając własne bezpieczeństwo ruszył na pomoc poszkodowanym.
 

Postawę godną naśladowania w ratowaniu życia ludzkiego docenił Komendant i wręczył mu list gratulacyjny oraz drobne policyjne upominki, jednocześnie wyrażając wdzięczność za wielkie serce i dobrą wolę życzył mu wielu sukcesów i powodzenia w życiu osobistym.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Podziękowania od komendantów dla świadka, który pomógł rannym policjantom poszkodowanym w czasie zatrzymywania złodzieja samochodu
  • Podziękowania od komendantów dla świadka, który pomógł rannym policjantom poszkodowanym w czasie zatrzymywania złodzieja samochodu
Powrót na górę strony