Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamali się do 30 aut

Data publikacji 29.01.2008

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch 16-latków i 14 –latka. Chłopcy włamali się do centrum krwiodawstwa, skąd ukradli komputer. Mają również na swoim koncie kilkadziesiąt włamań do samochodów. Jak ustalili policjanci łupem młodych złodziei padły m.in. młot pneumatyczny o wartości 10 tys. zł i spawarka do światłowodów wartości 60 tys. zł. Te przedmioty nieostrożni właściciele pozostawili w bagażnikach aut.

Na początku stycznia br. katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich zatrzymali trzech chłopców. Przez kilkanaście dni nastolatkowie opowiadali funkcjonariuszom o swoich przestępczych wyczynach. Przez kolejne dni policjanci bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację. Rezultatem kilkutygodniowej pracy katowickich stróżów prawa było udowodnienie nieletnim dokonania blisko trzydziestu włamań.

Funkcjonariusze ustalili, że od ubiegłorocznych wakacji do końca grudnia 2007 roku nieletni włamywali się do samochodów zaparkowanych na ulicach: Lisieckiego, Kilińskiego, Warszawskiej, Barbary i Mikołowskiej. Przyznali się także do włamania we wrześniu do stacji krwiodawstwa i kradzieży komputera o wartości kilku tysięcy złotych. W październiku 2007 roku, z samochodu zaparkowanego na ulicy Mikołowskiej, ukradli młot pneumatyczny o wartości prawie 10 tys. złotych, a w listopadzie z samochodu zaparkowanego na ulicy Kilińskiego ukradli walizkę, w której znajdowała się warta 60 tys. złotych spawarka do światłowodów.

Policjanci apelują do właścicieli aut o unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów w bagażnikach lub na tylnych siedzeniach aut.
Powrót na górę strony