Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wodniacy przy pomocy łodzi gasili pożar traw

Data publikacji 22.05.2017

Parker z 200-konnym silnikiem oraz Harpun z jednostką o mocy 90 koni to dwie policyjne jednostki pływające z Elbląga, na których policjanci pełnią służbę. Oprócz typowego patrolowania uczestniczą również w zabezpieczeniu imprez odbywających się na Bulwarze Zygmunta Augusta, na Zalewie Wiślanym a nawet… pomagają przy gaszeniu pożarów. Tak było w minionym tygodniu gdy policyjny patrol powiadomił straż pożarną o zauważonym pożarze traw. Do czasu przyjazdu strażaków pływając łodzią funkcjonariusze kierowali strumień wody wyrzucanej przez śrubę silnika w kierunku ognia, by zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia. Strażacy dogasili palące się trawy.

Podczas zabezpieczenia imprez często wystawiane są dwa policyjne patrole wodne. Dodatkowo policjanci pełnią służby z Państwową Strażą Rybacką. Te działania prowadzą często do zatrzymania kłusowników, a także zabezpieczenia i usunięcia z wody kłusowniczych narzędzi.

- Interweniowaliśmy i podejmowaliśmy z wody osoby, które się w tej wodzie znalazły niekoniecznie zgodnie ze swoją wolą, wpadały tam bo np. były pijane – mówi mł. asp. Dominik Bieniek. – Zdarzały się również nietypowe sytuacje jak np. odholowanie i wyciągniecie na brzeg dużej drewnianej kłody, która znajdowała się na szlaku wodny, a ostatnio również było dość nietypowo ponieważ przy pomocy łodzi gasiliśmy pożar traw. Doszło do niego w okolicach Bielnika.

Tam, w minioną środę, 17.05.br., policyjny patrol powiadomił straż pożarną o zauważonym pożarze traw. Było to na odcinku około 200 metrów.

- Do czasu przyjazdu strażaków pływając łodzią kierowaliśmy strumień wody wyrzucanej przez śrubę silnika w kierunku ognia – dodaje mł. asp. Bieniek. - Chcieliśmy ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się ognia wraz z wiatrem.

Strażacy, którzy przyjechali na miejsce dogasili palące się trawy.

(KWP w Olsztynie / mw)

Film Policyjni wodniacy przy pomocy łodzi gasili pożar traw

Pobierz plik Policyjni wodniacy przy pomocy łodzi gasili pożar traw (format mp4 - rozmiar 25.57 MB)

Powrót na górę strony