Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden weekend, dwa zaginięcia nastolatek i szybkie ich odnalezienie

Data publikacji 22.05.2017

Kryminalni podczas minionego weekendu prowadzili poszukiwania dwóch zagonionych nastolatek. Dzięki sprawnym i skutecznym działaniom policjantów dziewczynki zostały szybko odnalezione i wróciły do swoich domów. Jedna z nich, 14-latka wyszła z domu w piątek rano, zgłoszenie o zaginięciu zostało złożone w sobotę o 1.00 w nocy. Funkcjonariusze odnaleźli dziewczynkę w godzinach przedpołudniowych w towarzystwie starszych znajomych. Drugie zgłoszenie to przypadek 13-latki, która wyszła z domu babci, a kryminalni kilka godzin później znaleźli ją na dworcu kolejowym w Jeleniej Górze.

Policjanci wydziału kryminalnego zajmujący się poszukiwaniem osób zaginionych i ściganych zawsze mają bardzo dużo pracy. Wciąż pojawiają się nowe listy gończe, nakazy doprowadzeń, czy ustalenia miejsca pobytu osób, które mają konflikt z prawem. Zdarza się i tak, że do komendy zgłaszają się zrozpaczone osoby, które informują o zaginięciu kogoś bliskiego. W każdym takim przypadku funkcjonariusze wykonują cały szereg czynności i ustaleń, wykorzystują wszystkie dostępne środki pracy, a wszystko po to, by jak najszybciej ustalić miejsce przebywania zaginionej osoby.

Tylko w miniony weekend kryminalni otrzymali dwa zgłoszenia zaginięć nastolatek.

Pierwszy przypadek to 14-latka, która w piątek, 19.05.br., o 9.00 wyszła z domu i nie wróciła. Powiadomienie wpłynęło w sobotę o 1.00 w nocy. Funkcjonariusze, którzy od razu podjęli działania już kilka godzin później znaleźli dziewczynkę w towarzystwie starszych od niej znajomych. Została przekazana pod opiekę zgłaszających.

Druga sytuacja to historia 13-latki, która wyszła z domu babci, kiedy ta była w pracy i nie wróciła. Policjanci dokonywali licznych ustaleń, rozmawiali z wieloma osobami, wszystko to doprowadziło ich aż do Jeleniej Góry. Okazało się, że dziewczynka pojechała tam pociągiem. Po skontaktowaniu się z tamtejszymi policjantami 13-latka została odnaleziona na dworcu i potem przekazana opiekunom.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony