Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie osobom, które wpadły do wody na Zalewie Zegrzyńskim

Data publikacji 22.05.2017

Policjant z Wydziału Transportu KSP st. asp. Łukasz Wiatr w czasie wolnym od służby nad Zalewem Zegrzyńskim uratował życie dwojgu osobom, które wpadły do wody po przewróceniu się żaglówki. Po wyjęciu kobiety i mężczyzny z wody udzielił im niezbędnej pomocy i wezwał pomoc. Dzięki bohaterskiej postawie funkcjonariusza poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W niedzielę, 21,05.br., około 17.00, funkcjonariusz Wydziału Transportu KSP st. asp. Łukasz Wiatr łowił ryby na Zalewie Zegrzyńskim, kiedy zauważył, jak przewraca się żaglówka, na pokładzie której znajdowały się dwie osoby. Natychmiast skierował się w stronę miejsca, gdzie kobieta i mężczyzna wpadli do wody.

Tam niezwłocznie podjął akcję ratowniczą, rzucając poszkodowanym bojkę. Bardzo pilnie pomocy potrzebowała, będąca w ciąży kobieta, która nie umiała pływać. Próbę szybkiego wydobycia z wody obu osób dodatkowo utrudniał silny wiatr, który powodował duże fale na zalewie. Na szczęście policjant wyciagnął z wody wyziębione osoby.

Kiedy para była już bezpieczna, policjant wezwał policjantów Komisariatu Rzecznego, którzy z kolei  poprosili o pomoc ratowników WOPR. W międzyczasie zaopiekował się poszkodowanymi, wręczając im ręcznik i koc oraz częstując gorącą herbatę.

Ratownicy nie stwierdzili u poszkodowanych widocznych obrażeń.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony