Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chojniccy kryminalni odzyskali ciągnik rolniczy wartości ok. 180 tys. zł

Data publikacji 22.05.2017

Działania policjantów z chojnickiego wydziału kryminalnego, którzy zwalczają przestępczość samochodową, doprowadziły do odzyskania ciągnika rolniczego o wartości ok. 180 tys. złotych. Mieszkaniec powiatu chojnickiego powiadomił stróżów prawa o kradzieży tego pojazdu pod koniec 2015 roku. W tej sprawie policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa, a dwóm z nich dodatkowo przedstawiono zarzuty fałszowania znaków identyfikacyjnych. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Praca policjantów zwalczających przestępczość samochodową z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach doprowadziła do odzyskania nowoczesnego ciągnika rolniczego o łącznej wartości 180 tys. zł. Działania zostały przeprowadzone w minionym tygodniu w jednej z miejscowości w gminie Chojnice. Funkcjonariusze weszli na teren posesji mając podejrzenia, że właśnie w tym miejscu może znajdować się poszukiwany traktor . Przypuszczenia ich potwierdziły się. Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych w jednym z garaży stróże prawa znaleźli ciągnik rolniczy marki John Deer. Policjanci zabezpieczyli pojazd, w którym wstępnie stwierdzono ingerencję w pole numerowe VIN.

W związku ze sprawą kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 21 do 39 lat, mieszkańców powiatu chojnickiego i człuchowskiego, którzy byli ściśle związani z tą sprawą. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

W piątek, 19.05.br., na podstawie zebranego przez mundurowych materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa, a dwóch z nich jeszcze kolejny zarzut za fałszowanie znaków identyfikacyjnych. Policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury, gdzie prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozór Policji oraz poręczenia majątkowe.

Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za fałszowanie znaków identyfikacyjnych do lat 3.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant i odzyskany ciągnik rolniczy
  • policjant i odzyskany ciągnik rolniczy
  • policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony