Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wandal trafił za kraty

Data publikacji 22.05.2017

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 28-latka, który kilkakrotnie w ciągu miesiąca wybijał szyby w jednym z obiektów oferujących usługi hotelowe na toruńskiej Starówce. Pracujący nad tą sprawą kryminalni dotarli do zapisów monitoringów, które okazały się bardzo pomocne w ustaleniu sprawcy. Wandal już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W piątek, 19.05.br., wczesnym rankiem, kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali wandala, który podejrzany jest o wybicie szyb i zniszczenie elewacji w jednym z obiektów oferujących usługi hotelowe. Do zdarzeń doszło w przeciągu ostatniego miesiąca na jednej z ulic Starego Miasta. Początkowo nieznany sprawca wybijał szyby i rzucał słoikami z lepką substancją w placówkę, gdzie można wynająć apartament. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą dotarli do zapisów monitoringów, na których widać było te zdarzenia. Na wszystkich z nich widoczny był ten sam mężczyzna. Policjanci na nagraniach rozpoznali znanego im z wcześniejszych interwencji 28-latka. Kryminalni zatrzymali wandala na jednej z ulic toruńskiej Starówki. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi.

Okazało się, że od połowy kwietnia mężczyzna sześciokrotnie niszczył szyby i elewację budynku. W dwóch przypadkach straty nie przekroczyły granicy kwalifikującej czyn jako przestępstwo, więc mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia. W pozostałych czterech straty wyniosły powyżej 500 zł.

Wandal już usłyszał zarzuty za zniszczenie mienia. Prokurator zdecydował, że do zakończenia postępowania 28-latek będzie objęty policyjnym dozorem. Śledczy będą weryfikować czy mężczyzna wybrał obiekt przypadkowo, czy te zdarzenia mają związek z wcześniejszymi uszkodzeniami szyb w tym miejscu.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Wandal trafił za kraty

Film Film z monitoringu

Powrót na górę strony