Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napad udaremniony kubkiem i szczotką

Data publikacji 23.03.2006

Cztery osoby podejrzewane o udział w napadzie na sklep spożywczy zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji Warszawa Zachód. Kradzież ta została udaremniona dzięki jednej z ekspedientek, która rzuciła kubkiem w napastnika, a następnie szczotką przegoniła go ze sklepu.

Kilkanaście minut po 15 do Komendy Powiatowej Policji - Warszawa Zachód dotarła informacja o usiłowaniu napadu na sklep ogólnospożywczy w Umiastowie (gm. Ożarów). Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy rozpytali świadków i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Z tego co ustalili wynikało, że ok. godz. 15:15 do sklepu wszedł mężczyzna w kominiarce, trzymając w rękach długą broń i zażądał wydania pieniędzy. Będące w środku dwie ekspedientki, powiedziały, że pieniędzy nie oddadzą. Wówczas napastnik zagroził użyciem broni. Reakcja jednej ze sprzedawczyń była kompletnym zaskoczeniem dla złodzieja. Kobieta chwyciła za stojący na ladzie kubek i cisnęła nim w napastnika, po czym złapała stojącą obok szczotkę i ruszyła w jego kierunku. Kompletnie oszołomiony takim przebiegiem zdarzenia mężczyzna uciekł na zewnątrz. Wskoczył do stojącego tam Volkswagena Golfa i z piskiem opon odjechał.

Na podstawie informacji od świadków zdarzenia i wiedzy policjantów najpierw ustalono właściciela samochodu, który wykorzystano do napadu. Pojazd namierzono i obserwowano. W dogodnym dla policjantów momencie, zapewniającym bezpieczeństwo innych osób policjanci z Babic przystąpili do realizacji. O godz. 22.10 w Ołtarzewie na ul. Parkowej cztery policyjne radiowozy zablokowały drogę jadącym w Golfie czterem osobom. Akcja była kompletnym zaskoczeniem dla zatrzymywanych. Ucieczki nawet nie próbowano. Zatrzymani to: Jarosław A. (34 l.), Krzysztof S. (36 l.), Janusz G. (26 l.), Iwona O. (20 l.). Ich samochód przeszukano i odnaleziono w nim: kominiarkę, rękawiczki, pistolet hukowy, taśmę klejącą do pakowania, ostrą amunicję i kilka porcji amfetaminy.

Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania Krzysztofa S. policjanci odnaleźli własnej produkcji broń długą, przypominającą kształtem tę, którą użyto w trakcie napadu. Trójka zatrzymanych mężczyzn znana była miejscowej policji. Krzysztof S. odbywał wcześniej karę 8 lat pozbawienia wolności za napad z bronią.

Czynności w tej sprawie trwają cały czas. Policjanci sprawdzają, czy grupa ta może mieć związek z innymi napadami.
Powrót na górę strony