Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Witnicy wygrał Puchar Polski - wycisnął 225 kg

Data publikacji 23.05.2017

St. post. Dawid Olkiewicz wygrał Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbył się w Dzierżoniowie. Policjant witnickiego komisariatu z imponującym wynikiem po raz kolejny udowodnił, że należy do najsilniejszych funkcjonariuszy w kraju.

Policjant witnickiego komisariatu ponownie ma powód do zadowolenia. W miniony weekend st. post. Dawid Olkiewicz wygrał zawody Pucharu Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Dzierżoniowie w kategorii powyżej 125 kilogramów. Uzyskał imponujący wynik 225 kilogramów, co jest jego nowym rekordem życiowym. Warto zaznaczyć, że Dawid ma 22 lata i występuje w kategorii junior. W pokonanym polu pozostawił bardziej doświadczonych i starszych od siebie zawodników. Rywale w jego wieku w Polsce podnoszą znacznie mniejsze ciężary. Dawid startuje dopiero trzeci sezon.

St. post. Dawid Olkiewicz sporty siłowe trenuje od 12 roku życia. Ćwiczył rekreacyjnie, ale zauważył, że ma spore predyspozycje. W 2016 roku wygrał Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 215 kilogramów i już wtedy powtarzał, że w kolejnym roku chce osiągnąć jeszcze lepszy wynik. To udało mu się w miniony weekend. Bezproblemowo poradził sobie w trzech próbach kolejno z ciężarem 210 kg, 220 kg i 225 kg. Po zawodach Dawid stwierdził, że miał jeszcze sporo zapasu. O lepszy wynik postara się w kolejnym starcie. Ma spore ambicje, bo jeśli zdrowie pozwoli, to w tym roku w planach jest bicie rekordu świata w martwym ciągu w kategorii junior. Ten wynosi 340 kilogramów. Dawidowi brakuje niewiele - tylko 10 kilogramów.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Policjant z Witnicy wygrał Puchar Polski - wycisnął 225 kg
  • Policjant z Witnicy
  • Policjant z Witnicy

Film Policjant z Witnicy wygrał Puchar Polski - wycisnął 225 kg

Pobierz plik Policjant z Witnicy wygrał Puchar Polski - wycisnął 225 kg (format mp4 - rozmiar 16.59 MB)

Powrót na górę strony