Podium na Mistrzostwach Polski dla policyjnych siłaczy z Bielska-Białej

Data publikacji 23.05.2017

Policyjni siłacze z całego kraju spotkali się w Dzierżoniowie na Pucharze Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentowali dwaj policjanci - st. sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej, który wywalczył mistrzowski tytuł oraz st. sierż Mariusz Knap z Komisariatu Policji IV, który zajął miejsce na II stopniu podium. Serdecznie gratulujemy!

Policjanci już nie jeden raz udowodnili, że należą do ścisłej czołówki, nie tylko Polski ale i świata, zdobywając liczne tytuły. I tym razem nie zawiedli.

Konrad początkiem kwietnia zdobył tytuł Mistrza Polski federacji GPC, który dał mu przepustkę do występu na czerwcowych Mistrzostwach Europy GPC oraz WUAP, pobijając kolejny rekord w kategorii do 75 kg - 182,5 kg. Tym razem zadebiutował w wyższej kategorii do 82,5 kg i jak sam mówi - nie nastawiał się na miejsce w pierwszej trójce ponieważ jest dopiero w trzecim tygodniu przygotowań do Mistrzostw Europy. Walka toczyła się jednak do samego końca i dzięki swojej determinacji podniósł 185 kg, co zapewniło mu tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych oraz Mistrza Dzierżoniowa.

Mariusz, który końcem marca zdobył tytuł najsilniejszego policjanta w województwie śląskim, tym razem startował w kategorii wagowej do 100 kg. Aby zmieścić się w limicie, w ciągu tygodnia zrzucił blisko 7 kg. Walkę o pierwsze miejsce przegrał dosłownie o włos, ponieważ wycisnął ciężar 217,5 kg! Jego przeciwnik zaliczył ten sam ciężar, jednak był o 100 gramów lżejszy, co dało mu przewagę. Nasz kolega pozostawił daleko w tyle pozostałych, 13 przeciwników, zdobywając tytuł Wicemistrza Polski Służb Mundurowych oraz Wicemistrza Dzierżoniowa.

Obaj policjanci, swoimi bardzo wysokimi wynikami, przyczynili się do tego, że drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zdobyła I miejsce - jako najlepsza w Polsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!