Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w walce z przestępczością samochodową

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej wyjaśnili sprawę kradzieży pojazdu wartego ponad 90 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali lexusa, a w ich ręce trafiło 2 mężczyzn mających związek z tym zdarzeniem. Obaj usłyszeli już zarzuty w wołominskiej prokuraturze. 38-letni Piotr S. odpowie za usiłowanie oszustwa oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. 37-letni Michał G. jest podejrzany o pomocnictwo w oszustwie. Z kolei policjanci z koluszkowskiej komendy zatrzymali 36- letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o paserstwo samochodu dodge hemi. Policjanci odzyskali auto, które zostało skradzione w Łodzi. Teraz sprawca odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową ujawnili na terenie powiatu legionowskiego „dziuplę samochodową”. Funkcjonariusze zabezpieczyli lexusa oraz różne części samochodowe. Dzięki uzyskanym informacjom policjanci bardzo szybko wyjaśnili, w jakich okolicznościach luksusowy samochód trafił w to miejsce oraz ustalili osoby, które mogły mieć związek ze sprawą.

Okazało się, że dzień wcześniej właściciel pojazdu złożył w komisariacie w Ząbkach zawiadomienie o jego kradzieży. Z relacji 38-latka wynikało, że przyjechał w odwiedziny do znajomej i pozostawił samochód na pobliskim parkingu i gdy powrócił do swojego pojazdu, lexusa wartego ponad 90 tys. zł. już nie było. Dzięki informacjom, które w tej sprawie uzyskali funkcjonariusze szybko wyszło na jaw, że mężczyzna złożył zawiadomienie o przestępstwie, do którego nie doszło, próbując wyłudzić w ten sposób pieniądze z jego ubezpieczenia.

W ręce policjantów trafił również właściciel posesji, na której został ukryty lexus. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał pozwolił na przedstawienie 37-letniemu Michałowi G. zarzutu za pomoc w oszustwie. Właściciel samochodu, 38-letni Piotr S. odpowie za usiłowanie oszustwa oraz zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Teraz grozi im kara do 8 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołominie. Policjanci wyjaśniają również, skąd pochodzą części samochodowe, które zostały zabezpieczone na terenie posesji.

***

Do kradzieży pojazdu doszło 27 lutego br. w Łodzi. Analizą zdarzenia zajęli się specjaliści zwalczający przestępczość samochodową. 22 maja br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego wspólnie z funkcjonariuszami z KWP w Łodzi bazując na własnych ustaleniach udali się do miejscowości Zofiówka w gminie Tuszyn. Miał być tam ukryty skradziony pojazd. Na miejscu funkcjonariusze podjęli obserwację, a następnie zatrzymali 36-letniego właściciela posesji na której znaleziono pojazd. W chwili odnalezienia samochód nie posiadał tablic rejestracyjnych, a numery identyfikacyjne VIN były zeszlifowane.

Mężczyzna wcześniej nie był karany. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut paserstwa, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KSP / KWP w Łodzi / mg)

  • KSP

  • Policjanci odzyskali lexusa i zatrzymali dwie osoby
  • Policjanci odzyskali lexusa i zatrzymali dwie osoby
  • KWP w Łodzi

  • Policjanci w walce z przestępczością samochodową
  • Policjanci w walce z przestępczością samochodową
Powrót na górę strony