Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy

Data publikacji 24.05.2017

Tarnogórscy dzielnicowi wzięli udział w filmie promującym akcję #NiechSieNieUDARzy. Stowarzyszenie Na Zdrowie podjęło trudną, lecz bardzo istotną kwestię związaną z uświadamianiem Polaków na temat udaru. W jej ramach stworzyli akcję #niechsienieUDARzy, którą wsparło wiele znanych twarzy. Wśród nich nie zabrakło także tarnogórskich policjantów.

W Tarnowskich Górach był kręcony spot promujący akcję #niechsienieUDARzy. Do udziału w nim zostali zaproszeni również tarnogórscy policjanci, których reprezentowali dzielnicowi z osiedla Przyjaźń. W ramach zainicjowanego przez Stowarzyszenie Na Zdrowie przedsięwzięcia, stworzono akcję #niechsienieUDARzy, którą wsparło wiele znanych twarzy. Stowarzyszenie nie tylko uczy i uwrażliwia Polaków, ale też czynnie wspiera osoby, które przez wiele miesięcy dochodzą do siebie po przebytym udarze. W Polsce co 8 minut ktoś doznaje udaru mózgu. W ciągu roku od udaru umiera aż 60 % z nich. W grupie ryzyka są chorzy na nadciśnienie, cukrzycę, arytmię serca, a także osoby z otyłością, wysokim cholesterolem i te narażone na ciągły stres. Udar w jednej chwili zabiera wszystko – zmysły, zdolność komunikowania i poruszania się, a także sprawność i samodzielność. Nawet jeśli choremu uda się tego uniknąć, to w większym lub mniejszym stopniu udar zostawi swój ślad w organizmie.

Mamy nadzieję, że świadomość Polaków na temat udaru będzie stale rosła. W końcu problem może dotknąć każdego z nas. Zadbajmy jednak o własne zdrowie i nie narażajmy swoich bliskich na konieczność życia bez nas.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Dzielnicowi, którzy wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy
  • Dzielnicowi, którzy wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy
  • Dzielnicowi, którzy wzięli udział w spocie #NiechSieNieUDARzy
Powrót na górę strony