Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i ujawnili ponad 6 kg narkotyków

Data publikacji 24.05.2017

Policjanci z Suchej Beskidzkiej wykonując działania w związku z zaistniałymi w ostatnim okresie włamaniami do mieszkań ujawnili profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono około 100 sadzonek konopi oraz 4 kilogramy suszu marihuany. Dwie osoby usłyszały zarzuty. Również policjanci z Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy ujawnili i zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych:amfetaminy i mefedronu. Narkotyki ujawnione zostały u 22-letniego mieszkańca miasta. Do sprawy zatrzymany został również 19-latek u którego ujawniono środki psychotropowe. W czynnościach uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 22.05.br., suscy policjanci weszli do jednego z domów jednorodzinnych w Suchej Beskidzkiej, gdzie w dwóch pomieszczeniach ujawnili trzy namioty foliowe wyposażone w wentylatory, nawilżacze i lampy. W boksach tych znaleźli około 100 sztuk sadzonek konopi indyjskich. Podczas przeszukania domu oraz samochodu znajdującego się na posesji policjanci znaleźli słoiki z wysuszonym już zielem konopi. W sumie zabezpieczono 4 kilogramy suszu marihuany.

Podczas działań zatrzymano 58-letnią kobietę oraz jej 35-letniego syna, mieszkańców Krakowa, podejrzewanych o prowadzenie plantacji. Oboje usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, natomiast  wobec mężczyzny wystosował wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że proceder trwał co najmniej od grudnia 2016 roku. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są zarzuty o udzielanie środków odurzających.

***

W minioną sobotę (20 maja br.) bialscy kryminalni dokonali przeszukania garażu zajmowanego przez 22-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna wspólnie z 19-letnim mieszkańcem miasta, zajmuje się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania pomieszczenia jak też samego 22-latka, policjanci ujawnili łącznie 1078 gramów marihuany oraz znaczne ilości substancji psychotropowych, tj. niemal 850 gramów amfetaminy oraz 360 gramów mefedronu. W czynnościach uczestniczył również funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu wraz z psem służbowym przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków

Podczas prowadzonych czynności policjanci przeszukali również miejsce zamieszkania 22 oraz 19-latka. Tam ujawnili niewielkie ilości mefedronu należące do młodszego z mężczyzn. Kryminalni zabezpieczyli również należącą do sprawców gotówkę.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie ponad 7 tys. zł i 7 tys. euro. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie, KWP w Lublinie / mw, ig)

  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • Zabezpieczone narkotyki - KWP w Lublinie

Film Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 12.64 MB)

Opis filmu: Zabezpieczone narkotyki - KWP w Lublinie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.26 MB)

Powrót na górę strony