Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy

Data publikacji 24.05.2017

Ponad 50 zarzutów związanych z włamaniami do piwnic i altan działkowych to efekt kilkumiesięcznej pracy żagańskich policjantów służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej. Policjanci odzyskali ponad 150 rzeczy pochodzących z włamań, a podejrzani o te przestępstwa zostali tymczasowo aresztowani. Akt oskarżenia przeciwko włamywaczom trafił już do sądu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu pod koniec ubiegłego roku rozpracowywali sprawy związane z kradzieżami z włamaniem do piwnic i altan działkowych, do których doszło w Żaganiu i Szprotawie w 2016 roku. Efektem intensywnych działań operacyjnych było zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Zatrzymani przez policjantów służby kryminalnej mężczyźni w wieku 22 i 25 lat nie mieli stałego miejsca zamieszkania, przebywali u kolegów i znajomych w rożnych miejscach. Obaj podejrzani na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu zostali 2 grudnia 2016 roku tymczasowo aresztowani.

Po zatrzymaniu podejrzanych policjanci na terenie prywatnej posesji usytuowanej na peryferiach Żagania ujawnili i zabezpieczyli ponad 150 rzeczy. Były to m.in. różnego rodzaju elektronarzędzia, skrzynki narzędziowe, komplety kluczy. pochodzących z przestępstw.

W czasie prowadzonego postępowania policjanci prowadzili wizje lokalne na terenie powiatu żagańskiego, aby ustalić w jakich miejscach dokonali włamań dwaj aresztowani mężczyźni. Następnie przez kilka miesięcy policjanci docierali do pokrzywdzonych i ustalali jakie rzeczy zginęły im w wyniku tych włamań. Policjanci okazywali również pokrzywdzonym rzeczy, które zostały odzyskane i przekazywali je prawowitym właścicielom.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm podejrzanym łącznie 53 zarzutów dokonania bądź usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do piwnic i altan działkowych, z których mężczyźni uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Straty powstałe w wyniku przestępczej działalności obu mężczyzn to prawie 30 tys. zł. W lutym br. został do tej sprawy zatrzymany jeszcze jeden mężczyzna podejrzany o odbieranie i przechowywanie rzeczy pochodzących z tych włamań. Usłyszał on zarzut umyślnego paserstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Żaganiu przekazała już do sądu.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

  • Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy
  • Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy
  • Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy
  • Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy
  • Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy
  • Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy

Opis filmu: Akt oskarżenia i ponad 50 zarzutów dla włamywaczy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.24 MB)

Powrót na górę strony