Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinny dramat

Data publikacji 24.05.2017

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci trzymiesięcznej dziewczynki.

Policja o zgonie dziecka została powiadomiona 23 maja 2017 roku, po godzinie 20.00. Na miejsce zostali skierowani policjanci oraz zespół pogotowia ratunkowego. Niestety ratownicy stwierdzili zgon dziewczynki.

Policjanci w lokalu zastali nietrzeźwą, 33-letnią matkę dziecka oraz jej 8-letniego syna. Z uzyskanych informacji wynikało, że z domu przed przybyciem policji oddalił się ojciec zmarłej dziewczynki. Policjanci po kilkunastu minutach od podjęcia interwencji, w pobliżu domu zatrzymali 37-letniego ojca dzieci. Mężczyzna również był nietrzeźwy.

Ponieważ, do rodziny przydzielony był asystent rodziny, o zaistniałej sytuacji został powiadomiony Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie. Policjanci, wspólnie z pracownikami socjalnymi, w trybie interwencyjnym umieścili 8-letniego chłopca w Rodzinnym Pogotowiu Opiekuńczym.

Na miejscu tragedii do późnych godzin nocnych pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przesłuchiwali sąsiadów. W wyniku zebranych wstępnych informacji do wyjaśnienia spawy zostały zatrzymane 3 osoby. 33-letnia matka, 37-letni ojciec oraz 27-letni zgłaszający interwencję - krewny rodziny. Wszyscy byli nietrzeźwi. Rodzice dzieci mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie każdy, natomiast 27-latek ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony