Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbili grupy handlujące podrobionymi "energetykami"

Data publikacji 25.05.2017

Śląscy policjanci w ciągu ostatnich kilku tygodni rozbili grupy przestępcze zajmujące się handlem fałszywymi napojami energetycznymi znanej marki. Śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Zawiercia podczas prowadzonych przez siebie spraw przejęli w sumie ponad 67 tysięcy butelek podrobionych „energetyków”. Wartość strat dla producenta oryginalnego napoju wstępnie określa się na kwotę ponad 400 tys. złotych. W sumie policjanci zatrzymali 4 osoby. Grozi im 2 lata więzienia.

W ostatnim czasie policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Zawiercia trafili na trop grup przestępczych, które zajmowały się nielegalnym obrotem podrobionymi napojami energetycznymi znanej marki.

Śledczy z Katowic przejęli nielegalny transport podrobionych, markowych „energetyków” na terenie Rudy Śląskiej. W toku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali 2 osoby i zabezpieczyli 28 europalet z zawartością ponad 47 tysięcy sztuk butelek o pojemności 330 ml z zastrzeżonymi znakami popularnej marki. Prokurator wobec jednej zatrzymanej osoby zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Wartość strat dla producenta oryginalnych napojów, tylko w tej sprawie wyceniana jest na kwotę 290 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej.

Również kilka tygodni temu zawierciańscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozbili dwie grupy przestępcze podejrzane o  handel podrobionym towarem. Pierwszą kontrabandę śledczy przejęli pod koniec ubiegłego miesiąca. W trakcie transportu do Kielc, w miejscowości Żerkowice, zabezpieczono samochód dostawczy wypełniony lewym towarem. Policjanci zatrzymali także 50-letniego kierowcę osobówki, która go pilotowała. W samochodzie znajdowało się ponad 8 tysięcy sztuk podrobionych butelek z popularnym napojem energetycznym.

W ubiegłym tygodniu śledczy z Zawiercia sfinalizowali kolejną sprawę związaną z wprowadzaniem do obrotu podrobionych „energetyków”. W jednym z magazynów w Zawierciu zabezpieczyli kilka palet, w których znajdowało się prawie 12 tysięcy sztuk plastikowych pojemników wypełnionych nieokreślonym płynem. Policjanci zatrzymali także 33-letniego mieszkańca Katowic, który próbował sprzedać większą ilość napoju energetycznego, jednej ze znanych marek.
Przedstawiciel producenta poszkodowanej firmy oszacował straty z tych dwóch spraw z terenu Zawiercia na kwotę ponad 120 tysięcy złotych. Próbki zabezpieczonego towaru zostały przekazane do dalszych badań. Biegli mają określić zawartość plastikowych pojemników i ich autentyczność. Zawierciańscy policjanci zabezpieczyli też na poczet przyszłych kar ekskluzywną osobówkę o wartości 250 tys. złotych.

Za złamanie przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej, grozi kara grzywny i nawet 2-letni pobyt w więzieniu.

(KWP w Katowicach / mw)

  • butelki podrobionych „energetyków” przejęte przez policjantów
  • butelki podrobionych „energetyków” przejęte przez policjantów
  • butelki podrobionych „energetyków” przejęte przez policjantów

Film Rozbili grupy handlujące podrobionymi "energetykami"

Pobierz plik Rozbili grupy handlujące podrobionymi "energetykami" (format mp4 - rozmiar 7.29 MB)

Powrót na górę strony