Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Żar zabezpieczyli nielegalne papierosy

Data publikacji 25.05.2017

Zabezpieczone blisko 5,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz zatrzymany 54-latek - to efekt pracy żarskich policjantów. Wartość uszczuplenia należności celnej, podatku akcyzowego i VAT w tym przypadku to ponad 125 tysięcy złotych.

W środę, 24 maja br., policjanci z Wydziału Kryminalnego żarskiej komendy udaremnili wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów. Praca operacyjna przyniosła wymierne efekty. Funkcjonariusze wkroczyli na posesję mieszkańca powiatu żarskiego, który był kompletnie zaskoczony ich "wizytą”. Policjanci w pomieszczeniu gospodarczym oraz samochodzie 54-latka znaleźli blisko 5,5 tysiąca paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony do sprawy. Wartość uszczuplenia należności celnej podatku akcyzowego i VAT w tym przypadku to ponad 125 tys. złotych.

54-letni mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany, zwolniony po wpłacie 10 tys. złotych zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar. Będzie odpowiadał za przestępstwo skarbowe. Za paserstwo grozi mu wysoka kara grzywny.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • zabezpieczone nielegalne papierosy
  • zabezpieczone nielegalne papierosy
  • zabezpieczone nielegalne papierosy
Powrót na górę strony