Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie uwięzionemu w płonącym mieszkaniu

Data publikacji 25.05.2017

Legniccy funkcjonariusze sierż. szt. Mateusz Sobczyk oraz st. sierż. Remigiusz Kowalczyk uratowali życie mężczyźnie, którego po wyważeniu drzwi wynieśli z płonącego mieszkania. Do pożaru doszło w jednej z kamienic w centrum miasta. W obiekcie rozprzestrzeniał się dym i ogień, jednak funkcjonariusze wiedząc, że ktoś jest w środku, nie czekali ani chwili i natychmiast podjęli działania. Weszli do płonącego domu i wynieśli uwięzionego lokatora. Obaj zostali wyróżnieni za wzorową postawę podczas uroczystości w ramach obchodów Dnia Strażaka.

Do zdarzenia doszło w jednej z wielorodzinnych kamienic w centrum Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji po dotarciu do miejsca zdarzenia uzyskali od jednego ze świadków informację, że wewnątrz objętego pożarem domu znajduje się mężczyzna. Policjanci bez chwili wahania wbiegli na klatkę schodową i mimo „gryzącego” dymu oraz dużej temperatury wyważyli drzwi do palącego się mieszkania i wydobyli z niego lokatora. 

Dzięki właściwej ocenie sytuacji oraz trafności podjętej decyzji udało się im uratować życie ludzkie. 

Za ogromną odwagę i profesjonalizm sierż. szt. Mateusz Sobczyk oraz st. sierż. Remigiusz Kowalczyk zostali wyróżnieni podczas uroczystości w ramach obchodów Dnia Strażaka w Legnicy przez Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu – st. bryg. Adama Koniecznego, Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy mł. bryg. Zdzisława Sokoła oraz Prezydenta Miasta Legnicy – Tadeusza Krzakowskiego. Funkcjonariuszy nagrodził także Komendant Miejski Policji w Legnicy – mł. insp. Leszek Zagórski.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Nagrodzeni legniccy funkcjonariusze sierż. szt. Mateusz Sobczyk oraz st. sierż. Remigiusz Kowalczyk
  • Nagrodzeni legniccy funkcjonariusze sierż. szt. Mateusz Sobczyk oraz st. sierż. Remigiusz Kowalczyk
  • Nagrodzeni legniccy funkcjonariusze sierż. szt. Mateusz Sobczyk oraz st. sierż. Remigiusz Kowalczyk
Powrót na górę strony