Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Chełmscy policjanci zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat. W mieszkaniu wynajmowanym przez jednego z nich znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, kilkaset sztuk tabletek ekstazy i amfetaminę. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponad 1400 porcji marihuany zabezpieczyli kraśniccy policjanci. Zatrzymanych zostało 6 osób w tym dwóch „dilerów”, którzy odpowiedzą za udzielanie narkotyków. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy realizując posiadane informacje wspólnie z policjantami kryminalnymi przeszukali jedno z mieszkań w Chełmie. Znaleźli tam i zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, ponad 900 tabletek ekstazy oraz kilkanaście gramów amfetaminy. W mieszkaniu znajdowały się też rozdrabniacze do suszu oraz waga elektroniczna. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 970 złotych. W związku z tą sprawą zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gminy Chełm, który wynajmował to mieszkanie oraz 18-letni obywatel Rosji i 20-letni chełmianin. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku zwalczający przestępczość narkotykową we wtorek wieczorem zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym podróżowało czworo młodych ludzi. W samochodzie czuć było silną woń marihuany. Przeszukanie samochodu i osób przyniosło efekt w postaci ujawnienia prawie 40 porcji marihuany. Cała czwórka w wieku od 20 do 23-lat trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili miejsce skąd pochodziły narkotyki i kontynuując czynności w środę dokonali przeszukania jednej z posesji w powiecie janowskim. W trakcie przeszukania dwaj mężczyźni w wieku 30 i 31-lat znajdujący się w mieszkaniu byli mocno zdenerwowani. Jeden z nich usiłował przez okno wyrzucić woreczek z marihuaną. W mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 1400 porcji suszu marihuany, jedną tabletkę ekstazy, wagę elektroniczną, młynek do rozdrabniania suszu, torebki foliowe do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe z zarejestrowanymi kartami. W trakcie czynności kryminalni znaleźli również atrapę broni palnej. Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 3 tys. zł oraz w walucie obcej. Mężczyźni również trafili do policyjnego aresztu.

W sumie do sprawy zatrzymanych zostało 6 osób. Wszyscy będą odpowiadali za posiadanie narkotyków. Mężczyźni z powiatu janowskiego w wieku 30 i 31-lat, zatrzymani w trakcie przeszukania mieszkania odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielanie. Grozi im za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki oraz pieniądze i pistolet
  • zabezpieczone narkotyki oraz broń
  • zabezpieczone narkotyki

Film Chełm

Pobierz plik Chełm (format mp4 - rozmiar 22.75 MB)

Film Kraśnik

Pobierz plik Kraśnik (format mp4 - rozmiar 8.54 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja