Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za spowodowanie uszczupleń podatkowych na kwotę ponad 3,5 miliona złotych

Data publikacji 26.05.2017

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej oraz wałbrzyskiej komendy miejskiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się dokonywaniem oszustw podatkowych przy obrocie artykułami spożywczo–przemysłowymi. Wartość strat w tej sprawie szacowana jest na ponad 3,5 miliona złotych. Wobec podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego komendy wojewódzkiej wspólnie z wałbrzyskimi policjantami zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na dokonywaniu w ramach różnych podmiotów gospodarczych oszustw podatkowych na szkodę Skarbu Państwa. Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, osoby podejrzane miały wystawiać nierzetelne faktury VAT dokumentujące rzekomą sprzedaż artykułów spożywczo-przemysłowych, wyłudzając w ten sposób kwotę ponad 3,5 miliona złotych. Z przestępczego procederu sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodów.

Postępowanie w tej sprawie trwa. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane z działalnością grupy. Wobec zatrzymanych osób już zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony