Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowała zabić brata

Data publikacji 26.05.2017

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 31-letniej mieszkanki gm. Rokitno. Kobieta podejrzewana jest o usiłowanie zabójstwa swojego brata. Do zdarzenia doszło po wcześniejszym wspólnym spożywaniu alkoholu. W chwili zatrzymania miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 22.05.br., w jednej z miejscowości na terenie gminy Janów Podlaski. Jak ustalili funkcjonariusze, 31-letnia mieszkanka gm. Rokitno kilkukrotnie ugodziła swojego brata nożem kuchennym w okolice szyi i karku. Do zdarzenia doszło po wcześniejszym wspólnym spożywaniu alkoholu. Obecny na miejscu świadek zapobiegł dalszej agresji kobiety oraz odebrał jej nóż. Po tym 31-latka uciekła z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze, którzy natychmiast dotarli pod wskazany adres, w trakcie prowadzonych czynności zatrzymali kobietę. Znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Badane wykazało 1,9 promila alkoholu w jej organizmie. 31-latka trafiła do „policyjnego aresztu”, natomiast pokrzywdzony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 25.05.br., Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. 

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony