Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Grupa wołomińska" się sypie

Data publikacji 30.01.2008

10 osób z Warszawy, Wołomina i Ostrowi Mazowieckiej podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami na szeroką skalę zatrzymali policjanci z warszawskiego CBŚ i komendy stołecznej Policji. Dotychczas w czerwcu i październiku ubiegłego roku wpadło już 51 członków tej grupy. Zatrzymanym wówczas osobom postawiono 32 zarzuty, a 42 tymczasowo aresztowano.

Wcześnie rano policjanci z warszawskiego CBŚ i komendy stołecznej weszli do kilkunastu mieszkań w stolicy, powiecie wołomińskim i ostrowieckim. W efekcie zatrzymali 10 osób w wieku od 23 do 53 lat. Wśród zatrzymanych są: Andrzej R. (l. 53), Arkadiusz G. (l. 32), Aldona A. (l. 26), Tomasz K. (l. 33), Paweł C. (l. 30), Robert S. (l. 32), Tomasz G. (l. 26), Radomir S. (l. 23), Ewa L. (l. 34) i Marcin S. (l. 26). Dzisiaj prokuratura okręgowa w Ostrołęce wystąpi do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań.

Zatrzymania są kontynuacją działań podjętych w czerwcu i październiku ubiegłego roku. Najpierw funkcjonariusze z Wołomina, warszawskiego CBŚ, Nowego Dworu Mazowieckiego i Legionowa weszli do kilkunastu domów w okolicach Warszawy. W Nowym Dworze, Ząbkach, Legionowie, Markach, Zakroczymiu zatrzymali 19 członków grupy. Podczas przeszukania znaleziono wówczas kilkadziesiąt ampułek ze sterydami anabolicznymi, narkotyki i broń palną, w tym pistolet gazowy, karabin maszynowy i karabin z II wojny światowej typu MOSIN. Policjanci znaleźli też wtedy nieuzbrojony granat, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono 5 samochodów, biżuterię, sprzęt RTV, sprzęt fotograficzny i muzyczny oraz 13.000 złotych.

Prokuratura w Ostrołęce przedstawiła zatrzymanym w czerwcu łącznie 46 zarzutów, w tym 13 za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zatrzymani wtedy usłyszeli też zarzut udziału w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach (co najmniej 8.800 szt. tabletek ekstazy, 2 kg amfetaminy, 3 kg marihuany, kilkaset g kokainy) oraz zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego pozwolenia.

Cztery miesiące później policjanci z komendy głównej i stołecznej kolejny raz weszli na wytypowane adresy w Warszawie i powiecie nowodworskim. Zatrzymali 13 mężczyzn i jedną kobietę w wieku od 19 do 43 lat. Cała czternastka usłyszała zarzuty o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handel narkotykami i bronią palną. Podczas przeszukań przeprowadzonych w ich mieszkaniach i domach zabezpieczono na poczet przyszłych kar: cztery luksusowe samochody, 2 komputery, 54.300 złotych, złotą biżuterię oraz 100 telefonów komórkowych.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Film Grupa wołomińska się sypie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Grupa wołomińska się sypie (format flv - rozmiar 960.46 KB)

Powrót na górę strony