Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Upór+wola walki+ wytrwałość = sukces

Data publikacji 26.05.2017

W ubiegłym tygodniu sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Lublińcu w kilku zawodach sportowych.

W dniu 14 maja 2017 roku wzięła udział w VIII Działoszyńskiej Dziesiątce – czyli w biegu ulicznym na dystansie 10 km. W biegu tym wzięli udział zawodnicy nie tylko z Polski. Warto podkreślić, iż był to pierwszy „upalny”dzień maja i temperatura dawała się we znaki biegaczom. Pomimo to sierż sztab. Agnieszka Czyżewska zajęła II miejsce w kategorii K30.

Następny bieg odbył się w dniu 19 maja 2017 roku. Były to Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Górskich o Puchar Komendanta Głównego Policji. W pierwszej wersji bieg ten miał nosić nazwę Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Komendanta Głównego Policji, jednak organizatorzy obawiali się, iż taka nazwa może odstraszyć zawodników. Biegacze do pokonania mieli bardzo trudną i wymagającą trasę o długości 21 kilometrów, przebiegającą z miejscowości Ostre pow. żywiecki szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne. Przewyższenie na tej trasie wynosiło prawie 600 metrów. Oprócz dystansu i szlaku górskiego biegacze zmagali się z rekordową w maju temperaturą wynoszącą około 27 stopni Celsiusza. I w tym biegu sierż. szt. Agnieszka Czyżewska zajęła czołowe miejsce, gdyż na metę wbiegła jako 4 zawodniczka z służb mundurowych oraz jako 3 policjantka.

Większość biegaczy po tak morderczych zawodach potrzebuje kilku dni na regenerację, nie policjantka z lublinieckiej KPP. W dniu 20 maja 2017 roku w odmiennych warunkach pogodowych, czyli dającym się we znaki zimnie i wietrze sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska wzięła udział w 6 Biegu Tarnogórskim na dystansie 9990 metrów. Biegacze mieli do pokonania trzy pętle o długości 3330 metrów w parku w Tarnowskich Górach. I mimo ogromnego zmęczenia biegiem z dnia poprzedniego sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska dzięki swemu uporowi wywalczyła sobie miejsce na podium zajmując 1 miejsce w klasyfikacji kobiet mundurowych oraz co najbardziej cieszy 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej wszystkich kobiet startujących w tym biegu. W trakcie dekoracji najlepszych zawodniczek, po odczytaniu, że na podium staje policjantka rozległ się aplauz zgromadzonej publiczności.

Sierż sztab. Agnieszka Czyżewska jest również świetnym przykładem dla wszystkich Mam, udowadniając, że praca w formacji mundurowej oraz dwójka małych dzieci nie muszą być ograniczeniem w realizacji swoich pasji.

(KWP w Katowicach)

 

  • sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska
  • sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska
  • sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska na mecie biegu
  • biegacze
  • biegacze
  • sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska
  • zawodniczki na podium
  • sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska
  • biegaczki na podium
Powrót na górę strony