Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za zaangażowanie i profesjonalną służbę

Data publikacji 26.05.2017

Policjanci z Brodnicy st. sierż. Maciej Rosiński i st. sierż. Robert Musiał zostali wyróżnieni i nagrodzeni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy za uratowanie życia mężczyźnie. Policjanci z rąk Komendanta Powiatowego odebrali listy gratulacyjne z podziękowaniami za zaangażowanie i profesjonalną służbę. Natomiast wczoraj do Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu wpłynęło podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Policjanci pomogli mężczyźnie, który zagroził popełnieniem samobójstwa, był agresywny i nie dawał się uspokoić bliskim oraz ratownikom.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 20 kwietnia br. Wtedy około 1.30 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że jej nietrzeźwy mąż wziął linkę, wyszedł z domu i oznajmił, że  "chce się zabić". Natychmiast do odległej kilkadziesiąt kilometrów od Brodnicy miejscowości dyżurny wysłał patrole. Funkcjonariusze, wspólnie z członkami rodziny, zaczęli przeczesywać lasy, pola, łąki. Po ponad godzinnych poszukiwaniach jeden z patroli usłyszał dziwne dźwięki. Policjanci st. sierż. Maciej Rosiński oraz st. sierż. Robert Musiał wraz z jednym z krewnych desperata zlokalizowali skąd dochodzą odgłosy. Poszli więc w tym kierunku i po chwili zauważyli wiszącego na słupie 58-latka.

Natychmiast odcięli sznur i przystąpili do resuscytacji, powiadamiając jednocześnie pogotowie. Uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, 25.05.br., policjanci z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy odebrali listy gratulacyjne podpisane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy z podziękowaniami za zaangażowanie i profesjonalizm.

***

Zrozumienie ludzkich problemów ze strony policjantów to czasem „chleb powszedni” tej pracy. Zdarza się, że znajduje to uznanie w formie pisemnych podziękowań do przełożonych funkcjonariuszy. Jest to bardzo miły moment w trudach policyjnej służby.

Wczoraj do Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego wpłynęło podziękowanie dla policjantów z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście.

Okazało się, że w poniedziałek (22.05.2017r.) wieczorem  dyżurnego policji zadzwonił ratownik medyczny karetki pogotowia z prośbą o interwencję w jednym  z domów  na toruńskich Wrzosach. Mężczyzna, do którego rodzina wezwała pogotowie był tak agresywny w stosunku do ratowników, że ci poprosili o pomoc policję. Dyżurny na miejsce skierował patrol z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście. Pod wskazanym adresem  mężczyzna zagroził popełnieniem samobójstwa, był agresywny i nie dawał się uspokoić bliskim oraz ratownikom. Interweniujący policjanci tak długo z nim rozmawiali, aż jego emocje udało się wyciszyć i zażegnać  kryzys. Negocjacje były też na tyle skuteczne, że  człowiek ten dał się przekonać, iż pomoc medyczna jest mu niezbędna. Policjanci towarzyszyli mężczyźnie również w szpitalu.

W swoim liście do komendanta rodzina napisała cyt. „…Z prawdziwą satysfakcją i szacunkiem pragnę Pana poinformować o wzorowym zachowaniu w.w. funkcjonariuszy Policji. Profesjonalizm połączony z wyjątkowo rozważnym i umiarkowanym podejmowaniem czynności interwencyjnych doprowadziło do spokojnego zakończenia sprawy. Na Pańskie ręce pragnę przekazać dla tych osób moje wyrazy uznania… Gratuluję Panu takich wspaniałych pracowników”.

Zrozumienie ludzkich problemów ze strony funkcjonariuszy czasem znajduje uznanie w formie pisemnych podziękowań. Tym bardziej jest to bardzo miły moment w trudach pełnionej policyjnej służby.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony