Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych za pobicie mężczyzny ze skutkiem śmiertelnym

Policjanci już po kilku godzinach od znalezienia na terenie gminy Cewice zwłok 48-letniego mężczyzny zatrzymali dwie osoby podejrzewane o jego pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę po południu dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony o znalezieniu w polu na terenie gminy Cewice zwłok 49 – letniego mężczyzny, mieszkańca tej gminy. Ze zgłoszenia wynikało, że ciało znaleźli członkowie jego rodziny, którzy zaniepokojeni jego nieobecnością od niedzieli, rozpoczęli poszukiwania.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowani zostali policjanci z Cewic oraz śledczy z Lęborka. Mundurowi zabezpieczyli ślady i dowody, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz oględziny ciała 49-latka i miejsca zdarzenia. Z przeprowadzonych przez funkcjonariuszy czynności i opinii lekarza wynikało, że mężczyzna zmarł najprawdopodobniej wskutek pobicia. Policjanci na podstawie zabezpieczonych dowodów i własnych ustaleń wytypowali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo i już po kilku godzinach zatrzymali jednego z nich. Okazało się, że jest to 18-letni mieszkaniec gminy Cewice. Do zatrzymania drugiego mężczyzny doszło jeszcze tego samego wieczora. Mundurowi ustalili, że jest to 20-letni mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka, który przebywa na terenie gospodarstwa rolnego w powiecie sławieńskim. Policjanci poinformowali o tym funkcjonariuszy z tamtejszej komendy, którzy niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o to przestępstwo mężczyzny. Ustalenia lęborskich kryminalnych co do miejsca jego pobytu potwierdziły się, 20-latek został zatrzymany i dowieziony do lęborskiej komendy.

Jak śledczy ustalili, w niedzielę po południu w okolicach przystanku autobusowego w gminie Cewice, 49 – latek najprawdopodobniej spożywał z tymi mężczyznami alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni, podczas której 20 i 18 – latek pobili go, pozostawiając go później w polu, gdzie zmarł.

Policjanci przedstawili obydwu zatrzymanym zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Dziś 20 i 18 – latek zostaną przesłuchani przez prokuratora. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony