Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chcemy ratować życie

Data publikacji 26.05.2017

Policjanci z Sulęcina włączyli się w akcję poszukiwania dawców szpiku kostnego. Wspólnie z Fundacją Przeciwko Leukemii szukamy tych, którzy dzięki zaangażowaniu i dobremu sercu chcą pomagać osobom dotkniętymi chorobami nowotworowymi. Policjanci są gotowi, aby im pomagać. Razem możemy dokonać wiele.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie gościli Pana Jacka Baczyńskiego członka Zarządu z Fundacji Przeciwko Leukemii, który mówił o założeniu fundacji, która powstała w maju 2000 roku z inicjatywy ludzi dotkniętych chorobami nowotworowymi krwi potocznie zwanymi białaczkami.

Funkcjonariusze dowiedzieli się, że fundacja zajmuje się poszukiwaniem potencjalnych dawców szpiku, poprzez organizację spotkań w różnych grupach społecznych. Fundacja współpracuje z ośrodkiem doboru dawców szpiku Medigen, który rejestruje do Polskiego Rejestru Dawców Szpiku. W dniu wczorajszym zostały rozwiane wszystkie niejasności, co do metody pobrania szpiku od dawcy. Podstawowym założeniem Fundacji Przeciwko Leukemii jest uświadamianie potencjalnych dawców jak ważny jest sam proces przeszczepu szpiku, aby nie doszło do sytuacji wycofania się dawcy przed samym przeszczepem.

Mundurowi wykazali bardzo duże zainteresowanie oraz chęć rejestracji w Polskim Rejestrze Dawców Szpiku. W związku z tym, w czwartek 25 maja br. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie przeprowadzona została akcja polegająca na  rejestracji. Udział w niej wzięli policjanci, strażacy oraz pracownicy cywilni tych komend. Rejestracja do Polskiego Rejestru Dawców Szpiku polegała na sporządzeniu krótkiego wywiadu o stanie zdrowia w formie ankiety a potem pobierana była przez personel medyczny krew, która pozwala na precyzyjniejsze zbadanie materiału genetycznego.

Dzięki przeprowadzonej akcji PRD zwiększył się o liczbę 28 osób, które mogą uratować komuś życie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie. Przeprowadzona akcja w naszej komendzie pokazała, że nie tylko funkcjonariusze ale także pracownicy po zdobyciu odpowiedniej wiedzy wyrazili chęć niesienia pomocy innym.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ig)

  • Policjanci ratują życie
  • Policjanci ratują życie
  • Policjanci ratują życie
  • Policjanci ratują życie
  • Policjanci ratują życie
  • Policjanci ratują życie
Powrót na górę strony