Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii...

Data publikacji 27.05.2017

Kamery monitoringu tyskiej komendy zarejestrowały groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Do pomocy natychmiast ruszyli policjanci, którzy będąc w komendzie usłyszeli huk zderzających się pojazdów. Na szczęście w starciu osobówki z ciężarówką nikt poważnie nie ucierpiał.

Zderzenie ciężarówki z oplem mogło skończyć się tragicznie dla podróżujących osobówką. Na szczęście w zdarzeniu, które miało miejsce przed tyską komendą nikt poważnie nie ucierpiał. Kamery monitoringu jednostki zarejestrowały moment, w którym ciężarówka niemalże wjeżdża w osobówkę. Na kamerach widać, jak tuż po zderzeniu, oprócz przechodniów, na pomoc biegną dyżurni oraz naczelnik wydziału prewencji, którzy pełnili wówczas służbę i usłyszeli huk rozbijających się samochodów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a sprawa zakończyła się mandatem dla 32-letniego kierującego ciężarówką. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu.

Pamiętajmy, że na drodze liczy się każda sekunda! Bądźmy ostrożni, zwłaszcza podczas wykonywania takich manewrów jak wyprzedzania, cofanie, czy zmiana pasa ruchu. Kierowcom przypominamy także, by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania.

KWP w Katowicach / ws

Opis filmu: O krok od tragedii...

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.08 MB)

Powrót na górę strony